Quantcast
Channel: УКРПОШТА
Viewing all 1968 articles
Browse latest View live

Конкурс ідей: переможці поїдуть на РоstEхpo-2017 у Швейцарію

$
0
0

Укрпошта проводить конкурс бізнес-проектів з розробки нових рішень та удосконалення наших поштово-логістичних процесів. До участі запрошуються усі працівники компанії. Кожен співробітник Укрпошти має можливість перемогти у конкурсі та відвідати найбільший захід поштового світу — виставку PostExpo-2017 у Швейцарії.
 
post_2017_colour_0
 
Конкурс триватиме з 20 червня по 20 липня 2017 р. Щоб стати учасником конкурсу, слід подати проекти (рішення), що сприятимуть модернізації роботи Укрпошти.
 
Мета конкурсу — знайти ініціативних і досвідчених працівників, залучити потенціал їхніх інтелектуальних ідей та допомогти їм реалізувати найбільш оригінальні, але при цьому й реалістичні та економічно вигідні ідеї.
 
Перший заступник генерального директора з операційної діяльності Олександр Перцовський розповів, що кращі з відібраних проектів отримають шанс на деталізацію та практичне втілення. Цей конкурс — ще й можливість запустити «кар’єрний ліфт» для наших працівників з усіх регіонів, відзначити тих, кого можна залучати до ключових проектів. Тож не пропустіть таку цікаву можливість від Укрпошти!
 
1585f02f4e8344ad3ec1c1a5659e85d2
 
Умови конкурсу
 
У конкурсі можуть взяти участь усі охочі з описом власного бізнес-проекту (рішення), підготовленого як індивідуально, так і командою (до трьох осіб). Працівник може бути учасником лише однієї команди. Один учасник (одна команда) мають право подавати до 3-х проектів.
 
Кожна презентація має включати опис проблематики, яку вирішує проект, на основі трьох завдань:
 
1. Розвиток продуктів та рішень Укрпошти для електронної комерції
Запропонувати проект, який додасть функціоналу продуктам «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт» та «Укрпошта SmartBoх», унікальне рішення, не представлене на українському ринку, що зможе значно активізувати продажі.
 
2. Укрпошта — оптимізація процесів у відділенні для поліпшення обслуговування
У 2017 р. компанія розпочала оптимізацію процесів у відділеннях, щоб пришвидшити обслуговування, зменшити черги (змінено графіки роботи ВПЗ, скорочено «технічні перерви», запущено проект PostID). Потрібно запропонувати проект, який дасть можливість надалі скорочувати час на надання основних поштових послуг).
 
3. Укрпошта — оптимізація логістичних процесів
За цей рік Укрпошта зробила чимало кроків щодо оптимізації логістичних процесів (раціональне зонування, об’єднання потоків, відкриття додаткових прямих маршрутів між основними сортувальними центрами, переведення на відрядну форму оплати праці сортувальників для нарощення продуктивності праці тощо). Потрібно запропонувати проект, завдяки якому можна буде й надалі скорочувати терміни доставки.
 
Важливо, щоб реалізація таких рішень не вимагала значних додаткових капіталовкладень (до 10 млн грн максимум) та значних витрат часу ( до 3-х місяців — від ідеї до запуску).
 
Проекти слід подавати як презентацію у PowerPoint — до 10 сторінок разом із додатками. Роботи надсилати в організаційний комітет конкурсу електронною поштою competition2017@ukrposhta.ua.
 
Під час визначення переможців та призерів конкурсу журі використовуватиме такі критерії оцінювання:
• оригінальність бізнес-проекту — 20%;
• деталізація та якість запропонованого бізнес-проекту — 30%;
• фінансова віддача (операційна ефективність) — 30%;
• реалістичність реалізації із обмеженим бюджетом (капіталовкладення до 10 млн грн) — 20%.
 
Останній термін приймання робіт на конкурс — 20 липня 2017 р. Беручи участь у конкурсі, автори автоматично дають згоду на безоплатне використання їхніх робіт. Усі проекти, що надійдуть на конкурс, будуть оцінені журі конкурсу до 1 серпня 2017 р. Нагородження відбудеться впродовж місяця.
 
На переможців конкурсу очікують винагороди:
І місце — поїздка на виставку PostEхpo до Швейцарії (з повним покриттям витрат);
ІІ — 10 000 грн;
ІІІ — 5 000 грн.

 
Інформація про переможців буде розміщена на сайті Укрпошти та в газеті «Поштовий вісник».
 


Іван Шевчук: «Мені пощастило з командою волинських поштовиків»

$
0
0

2-03 Шевчук
Іван Шевчук — людина у поштовому зв’язку досвідчена і віддана улюбленій справі. Балотуючись на посаду директора Рівненської дирекції Укрпошти, за результатами відкритого відбору став керівником на Волині.
 
— Іване Олександровичу! З 2012 р. Ви працювали в Рівненській дирекції Укрпошти. Хто чи що спонукало Вас взяти участь у відкритому відборі? Як вдалося перемогти?
— Так, я працював у Рівненській дирекції заступником директора з технічних питань, головою профспілки поштовиків Рівненської області, тому дуже добре знаю поштові проблеми. Знаю і шляхи їх вирішення. Усвідомлюю й перешкоди, які завжди стояли на шляху тих, хто прагнув щось змінити на краще. Побачивши, що в нової команди слова збігаються з ділом, я вирішив взяти участь у відкритому відборі і навіть якби не переміг, то був би вдячний за той досвід, який здобув під час відбору. А вдалося перемогти, вважаю, тому, що спробував на собі, як це бути і вантажником, і водієм, і листоношею із супроводження, і оператором. Побачив зсередини, що потрібно змінити, щоб підприємство стало конкурентоздатним, сервісним та орієнтованим на Клієнта. За кілька місяців підготував презентацію, представив її комісії з відбору в Рівному (до слова, це відбулося з 1.30 до 3.00 год ночі). Пройшов інші етапи відбору, і мою кандидатуру було затверджено, але у Волинську дирекцію…
 
— Що із досвіду роботи в Державній службі України застосовуєте в Укрпошті?
— Вміння спілкуватися з керівниками області, міст і районів із повагою до їхньої праці.
 
— Як поштовики Волині сприйняли Ваше призначення на найвищу поштову посаду в регіоні?
— Спочатку з осторогою, затим ми дали одне одному кредит довіри. І зараз перебуваємо на шляху здобуття поваги… Цей шлях має два боки: кожна особистість у колективі, за бажання, може здобути мою повагу як віддана своїй справі, чесна і відповідальна Людина. Як фахівець. І, відповідно, я маю здобути повагу колективу як людина слова і діла, справедливий керівник, який ухвалює рішення в інтересах компанії та людей. Це рішення, які покращують умови праці, дають можливість людям заробляти більше і відчувати свою цінність і вагомість для колективу.
 
— Як відновлюватимете віру волинських поштовиків у те, що зміни в Укрпошті на краще?
— Загалом це постійно робить команда Укрпошти, і підтвердженням цьому є багато речей. Це зниження цін на товари народного споживання, якісні продукти у сегменті посилок Експрес і Стандарт, нова система мотивації працівників, яка запрацювала на Волині вже з червня тощо. Все просто: той, хто працює краще, має заробляти більше! Позитивні кроки поступово відновлять віру людей у постійні зміни на краще в Укрпошті! А найбільше, у що вірять люди,— це власний приклад безпосереднього керівництва.
 
— Яку кадрову політику здійснюєте? Як зростання мінімальної зарплати позначилося на добробуті операторів, листонош, сортувальників?
— Основний принцип у кадровій політиці — відсутність кумівства і преференцій. Претенденти на посади мають демонструвати винятково професійні та людські якості, а також бажання змінюватися і працювати на спільний командний результат — створення конкурентоздатної, сервісної, орієнтованої на Клієнта компанії. Ситуацію зі зростанням зарплати покращить нова система мотивації. У липні (за результатами червня) ті працівники, які перевиконали план доходів, побачать цікаві й приємні для них цифри у відомостях з виплати зарплати.
 
— Які кроки вживаєте, аби, як Ви стверджували, в Укрпошту утворилася черга на роботу, навіть на виробничі професії?
— Уже зараз до нас на роботу ідуть люди від наших конкурентів — логістичних операторів, банків. Працюємо над доходами і маємо перевиконання плану доходів упродовж останніх трьох місяців. Динаміка позитивна. Ринок дає змогу зростати ще більше. Зросте заробітна плата — підуть до нас люди і з інших суб’єктів господарювання — водії, вантажники, сортувальники. Працюємо з випускниками професійно-технічних навчальних закладів, розповідаємо про успіхи нашої компанії, яка динамічно розвивається, вказуємо на переваги офіційного працевлаштування та соціальні пільги, акцентуємо увагу на будівництві свого, українського, на своїй батьківщині у рідній Україні. Співпрацюємо із друкованими періодичними виданнями Волині з метою популяризації Укрпошти як надійного партнера та підняття престижу професії.
 


5 пріоритетів Івана Шевчука:
 
1. Участь у підборі потрібних для розвитку компанії спеціалістів.
2. Організація логістики й управління складами.
3. Переговори з ключовими клієнтами і партнерами щодо ефективної взаємовигідної співпраці.
4. Підтримання дисципліни і законності у трудовому колективі.
5. Виконання плану доходів дирекції та контроль за витратами.
 

 
— Які особливості поштового зв’язку на Волині?
— Волинська дирекція ПАТ «Укрпошта» має кілька логістичних недоліків, які ми крок за кроком перетворюємо на переваги.
По-перше, Луцьк, де розташований Цех оброблення пошти, розміщений на півдні області (до центру регіону — 100 км). По-друге, сам Цех (триповерхова будівля) розміщений у центрі Луцька, що ускладнює рух великовагового транспорту. По-третє, складські приміщення дислокуються в чотирьох різних районах міста.
Проте є і значний плюс: територія автобази площею 1 га міститься в привабливому для логістики місці з великою кількістю боксів і є дуже перспективною для розвитку.
 
— Півтора місяця роботи на новій посаді: яких перемог досягли і яких розчарувань зазнали за цей період?
— Щоб не розчаровуватися, намагаюся не зачаровуватися (жарт — ред.) А щодо перемог — то, кажуть, «курчат по осені рахують»,.. хоча мені пощастило з командою волинських поштовиків, і ми вже перевезли один зі складів на автобазу, скоротивши пробіг і трудові затрати. Можемо здавати в оренду склад, що звільнився, а також частину поштамту в центрі Луцька. Працюємо над забезпеченням перевезення на автобазу ще одного складу. Розробили бізнес-кейс для будівництва логістичного терміналу на території автобази та подали його на розгляд у генеральну дирекцію. На етапі завершення — формування команди в сегментах фінансових послуг та роботи з корпоративними клієнтами. У повному складі працюють команди з надання поштових послуг і здійснення торгівлі. Провели навчання з професійними тренерами із надання сервісу та фінансових послуг уже у трьох ЦПЗ. Провели збори з водіями та огляд-конкурс автотранспорту в м. Луцьку. Постійно працюємо над підвищенням професійної майстерності начальників, заступників начальників та операторів ВПЗ м. Луцька. Підписали договір і плануємо у червні запустити пілотний проект на Волині з реалізації моторних мастил «MOGUL» через мережу сільських ВПЗ.
 
— Що непокоїть волинських поштовиків найбільше?
— Люди хочуть справедливого розподілу навантаження, гідної і чесної оплати праці, захищеності та визнання їхніх перемог. Команда Волинської дирекції працює над створенням сприятливого мікроклімату в колективі. Найближчим часом ми плануємо зібрати наших найкращих продавців, почути їхні історії успіху і нагородити за досягнення.
 
— Яке місце у рейтингах за різними напрямами діяльності посідає Волинська філія стосовно інших регіональних дирекцій?
— Волинська філія — одна з найкращих в Україні з передплати, доволі непогано ми надаємо фінансові послуги. Також ми були одними з найкращих у торгівлі в Західній Україні, але трохи відстаємо за квітень–травень від колег-житомирян. Відстаємо й від наших сусідів-рівнян за показниками надання послуги «Укрпошта Експрес». Тобто нам є куди рости. Проте завдання генерального директора на 2017 рік із забезпечення зростання показників діяльності на 30%, враховуючи нову систему мотивації працівників та здобутки сусідів, вважаємо реально досяжним.
 
— Ваші прогнози на найближчі 3 роки щодо розвитку поштового зв’язку Волині.
— Укрпошта буде крута! Ми навчимося усміхатися Клієнтам і давати їм більше, ніж вони від нас очікують. Ми покращимо логістику і збільшимо швидкість доставки. Ми запропонуємо кращі сервіс і продукти, ніж у наших конкурентів. Ми навчимося краще продавати і більше заробляти. Ми навчимося любити Клієнтів, бо зарплату нам платять саме вони. З нетерпінням очікую, що люди відчують: більше зробленої роботи — відповідно, більше зароблених грошей. Тоді плани будуть виконуватися й перевиконуватися спокійно і по-діловому.
 
— Який Ви за межами робочого кабінету? Чим захоплюєтеся? Як проводите вільний час?
— Я звичайний чоловік. Моя сім’я залишилася на Рівненщині, тому майже весь мій час (з понеділка по п’ятницю, а інколи в суботу) є робочим. Частину суботи і неділю присвячую сім’ї. Турботу про свій яблуневий сад довелося перекласти на плечі батька, за що я йому дуже вдячний! Люблю зимове купання і банні процедури, а також ранкові спортивні вправи. Захопився і рекомендую всім літературу з менеджменту і маркетингу, зокрема «Клієнти на все життя», «Принцип 80/20». Це книги не лише для бізнесу, вони допомагають виокремити найважливіше у житті!
 
— Які цінності Ви сповідуєте? Життєве кредо? Які чесноти в людях захоплюють Вас? Заповітна мрія?
— Люблю життя, люблю дружину і сина, батьків і друзів, природу. Моє кредо: мрії не працюють, поки не працюєш ти! Дуже ціную чесність і справедливість, професіоналізм у всьому, бо розумію, яка важка праця завжди передує професійному зростанню. Знаю, що кожна людина може стати найкращою у своїй сфері, найпрогресивнішою, найвіртуознішою, найуспішнішою, і всім цього щиро бажаю в Укрпошті.
 
 
Людмила Бацай

Cпецпогашення марки за участі мера Києва Віталія Кличка

$
0
0

17 червня у Києві святкували 125-у річницю заснування трамвайного руху.
 
Укрпошта презентувала власну марку «125-річчя київського електричного трамваю» та провела спеціальне пам’ятне погашення за участі мера Києва Віталія Кличка.

 
UV4A0772
 
UV4A0786
 
UV4A0818
 
UV4A0825
 
Відеосюжет можна переглянути за посиланням.

Успішна презентація Укрпошти на e-Delivery Expo 2017

$
0
0

UV4A0011
 
15 червня Укрпошта стала учасником виставки e-Delivery Expo 2017 в НСК «Олімпійський». Її організатором виступив Ukrainian e-Commerce Expert — комунікаційний майданчик, присвячений бізнес-процесам і регулюванню діяльності компаній на українському ринку електронної комерції.
Учасники цієї події мали змогу не лише порівняти послуги і цінову політику логістичних компаній, а й дізнатися про нові можливості для розвитку власного бізнесу: ближче ознайомитися з унікальними українськими проектами та фінансовими сервісами, поспілкуватися з експертами ринку, налагодити ділові стосунки й обрати для себе кур’єрську службу.

 
_19092934_1899740346962685_873574743174790040_o
 
Перед учасниками виставки виступив в. о. генерального директора Укрпошти Ігор Смілянський. Він розповів про прогресивні зміни — трансформацію Укрпошти в сучасну клієнтоорієнтовану компанію; упровадження прозорої системи корпоративного управління і нові можливості у зв’язку з цим для розвитку бізнесу. Олександр Перцовський, перший заступник генерального директора Укрпошти з операційної діяльності, розповів про упровадження оновлених видів доставок «Укрпошта Стандарт» і «Укрпошта Експрес», реєстрацію відправлень онлайн через «особистий кабінет», початок упровадження електронного документообігу з ключовими клієнтами, а також представив новий продукт на ринку поштово-логістичних послуг України — простий, зручний і вигідний для сегменту малого і середнього бізнесу в Україні. «Укрпошта SmartBox» викликав небувалий інтерес та привабив до стенду компанії багато відвідувачів.
 
_19143198_1899855970284456_1627494128950142569_o
 
Водночас Юлія Павленко, заступник директора Департаменту міжнародних операцій Укрпошти — один зі спікерів виставки,— повідала, як кожна людина через інтернет-експорт (за підтримки нашої компанії) у форматі В2С (бізнес для споживача) може відкрити для себе світ без меж.
Інтернет-торгівля у світі розвивається настільки швидко, що вже сьогодні кожна четверта посилка є транскордонною, а до 2020 р., за прогнозами експертів, кожна третя посилка буде міжнародною. Левову частку цих посилок становитимуть пересилання товарів із міжнародних інтернет-магазинів. Українці до сьогодні були активні тільки з боку покупок: вони залюбки купують на AliExpress, eBay, Amazon та інших торговельних майданчиках. Наші малі та середні виробники лише нещодавно почали серйозно задумуватися про міжнародний експорт, який максимально легко реалізувати з будь-якого відділення Укрпошти, скориставшись поштовою службою доставки.
 
_19142997_1899798260290227_3920931210898829136_o
 
Для чого ж українцям та Укрпошті електронна комерція? Головне — не відставати від провідних світових країн (Великобританії, Франції, Німеччини, США, Китаю), адже темпи розвитку торгівлі в Інтернеті щороку зростають на 30-40%, користувачі стають більш «мобільними», завдяки Всесвітній мережі нові бренди швидко завоюють високі позиції тощо. Укрпошта, вбачаючи величезну перспективу розширення міжнародної діяльності саме в сегменті експорту через залучення значної кількості підприємців до групи клієнтів компанії, запроваджує дуже цінну спеціальну ініціативу з підтримки експорту.
 
UV4A9887
 
Ця ініціатива складається з трьох частин:
 
1. Інформаційно-просвітницька діяльність
Ми створили освітньо-інформаційний проект e-Export School від Укрпошти і провели серію безкоштовних семінарів з електронної комерції за цією програмою у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Києві та Краматорську для представників малого й середнього бізнесу. Відеозаписи презентацій із цих заходів опубліковано у відкритому доступі на сторінці e-Export School у Фейсбуці. Фахівці Укрпошти постійно беруть участь у різнопланових бізнесових конференціях і заходах, щоб максимально популяризувати цю тему.
 
2. Створення спеціальних поліпшених каналів доставки
Укрпошта сьогодні обслуговує весь світ з точки зору експорту за стандартними тарифами. Вивчаючи потреби корпоративних клієнтів, ми усвідомлюємо необхідність створення спеціальних рішень, коли дві пошти в двосторонньому порядку домовляються про перегляд тарифів для спеціальних клієнтів. Йдеться про реалізовану в Укрпошті «поштову консигнацію». Послуга «Поштова консигнація» на експорт нині доступна для Литви, Латвії, Казахстану, Молдови, до кінця року передбачаємо додати ще 6 країн (Азербайджан, Грузія, Білорусь, Польща, Естонія, Чехія), з якими Укрпошта зараз веде перемовини щодо запуску каналів виходу з України для експортерів, які працюють через Інтернет.
Основна перевага консигнації для клієнта — оптимізований тариф і поліпшена якість обслуговування, істотне скорочення термінів опрацювання і доставки відправлень.
 
3. Оптимізація 5 ключових сервісів для клієнтів
Інформаційні технології в поштовій логістиці — дуже важливі, вони визначально впливають на ухвалення клієнтом рішення: працювати з компанією чи ні.
 
_UV4A9861
 
Саме тому Укрпошта вибрала 5 ключових сервісів, які вже до кінця цього року модернізує і приведе до стандартів ринку, поліпшивши умови обслуговування експортерів та власну конкурентоздатність.
 
1. Еnd-2-end трекінг. Цей сервіс доступний на сайті Укрпошти. Кожен споживач може відстежувати повний трекінг посилки від місця здачі в Україні до місця вручення в країні призначення. Відображення еnd-2-end трекінгу вже реалізовано для 161 країни (посилки прості та з оголошеною цінністю), для 68 країн — рекомендована кореспонденція: листи, бандеролі, дрібні пакети, 32 країн — листи з оголошеною цінністю. На часі — розширення переліку країн для двостороннього обміну трекінг-статусами. Зараз відбуваються переговори з іншими країнами, які на сьогодні не передають статуси щодо рекомендованої письмової кореспонденції для Укрпошти, щоб уже цьогоріч значно збільшити кількість країн із відслідковування руху, з якими у нас є двосторонній обмін.
Наступний крок Укрпошти в цьому напрямі: передача трекінгових статусів завдяки АРІ-інтеграції клієнтів і Укрпошти.
 
2. Рекламації. Оптимізовано сервіс подачі рекламацій з метою комфортного й швидкого пошуку та відшкодування втрачених відправлень. Клієнти хочуть більш оперативного і зручного процесу подачі й вирішення проблемних випадків із відправленнями. Приводячи стандарти до ринкового рівня, Укрпошта відмінила платний розшук відправлень, розробила зручну форму онлайн-подачі рекламацій на сайті Укрпошти.
На сьогодні центральне бюро рекламацій покращує внутрішні процеси, щоб максимально пришвидшити комунікацію з іншими поштовими операторами щодо встановлення місцезнаходження відправлення, а також нарахування компенсації за втрачені відправлення. Укрпошта розглядатиме можливості приєднання до системи міжнародних системних рішень, які використовують зарубіжні пошти. Саме тому до кінця цього року плануємо значно поліпшити сервіс, скоротити час розгляду конкретних рекламацій та пришвидшити виплату відправнику грошового відшкодування за пошкоджені чи втрачені відправлення.
 
3. Моніторинг фактичних термінів пересилання. Термін доставки для клієнта — основний пріоритет у виборі доставки. Аби професійно управляти чимось, спочатку слід навчитися правильно відслідковувати ключові показники. Саме з цією метою на сайті Укрпошти (завдяки ІТ) створено нові рішення щодо моніторингу термінів доставки, і невдовзі будуть опубліковані фактичні терміни пересилання відправлень для більшості країн як на імпорт, так і експорт. Це дасть змогу клієнтам і співробітникам компанії бачити реальну картину, аби якісно консультувати клієнта щодо термінів здійснення експорту.
 
4. Формування супровідних документів. Оформлення міжнародних експортних відправлень передбачає громіздку паперову роботу, адже потрібно сформувати величезну кількість митних декларацій і форм. Дотепер це робилося зазвичай вручну у відділеннях, бланків цих декларацій часто не вистачало, що призводило до великого негативу з боку клієнтів. Щоб зменшити черги під час міжнародного оформлення посилок і задовольнити клієнта, ІТ-департамент уже сьогодні розробляє спеціальні рішення для корпоративних клієнтів. Упродовж 2 місяців з’явиться зрозумілий та доступний особистий кабінет, доповнений функціоналом для експортера з оформлення міжнародних відправлень з України. Це дасть змогу значно зекономити час, споживачам у зручному для себе місці підготувати всі необхідні поштові документи для міжнародного поштового експорту і прийти у ВПЗ уже з роздруківками. Тобто удосконалено процедуру оформлення, з мінімальним терміном перебування клієнта у ВПЗ.
 
5. Інформаційно-консультаційна лінія. Поштові відправлення — дуже легкий спосіб експортувати з України. Але й тут є свої нюанси. Дуже багато клієнтів, особливо на старті експортної діяльності, не можуть знайти відповіді на величезну кількість запитань: як скористатися послугами Укрпошти, як проходить митне оформлення, які проблеми, наприклад, виникають з доставкою у країні призначення? Співпрацюючи з колцентром Укрпошти, ми посилили інформаційне наповнення консультацій спеціалістів контакт-центру. Сьогодні більшість співробітників контакт-центру можуть одразу надати клієнту пряму відповідь, не залучаючи профільних фахівців-експертів центрального апарату управління. Для підсилення інформаційної підтримки контакт-центр інтегрував пряму комунікацію з митним брокером, і митний брокер може проконсультувати одразу і клієнта, і співробітника Укрпошти щодо надсилання конкретного товару в конкретну країну. Ми надаємо клієнтам безкоштовні консультації, аби їм було зрозуміло і легко працювати з Укрпоштою, а компанія завдяки високоякісному сервісу могла нарощувати обсяги відправлень.
 
UV4A9939
 
Ігор Смілянський, в.о. генерального директора Укрпошти:
«Ініціативи Укрпошти у сфері інтернет-експорту — це перший крок у реалізації амбітних цілей компанії шляхом підтримки українського малого та середнього бізнесу. Популяризуючи можливості e-Commerce Export, компанія дбає про розвиток продуктової лінійки, високоякісний сервіс для своїх клієнтів, які допоможуть нам посісти чільне місце на ринку доставки, збільшити обсяги поштових відправлень та забезпечать позитивний імідж Укрпошти в Україні і світі».
 

До 86-річчя Донецької області

Чи здатні керівники відділень ефективно впроваджувати зміни?

$
0
0

 
З 22 травня по 14 червня в Укрпошті проводилася діагностика рівня професійних й управлінських навичок начальників і заступників усіх міських ВПЗ.
 
1368 керівників мережі ВПЗ взяли участь у заході, головна мета якого — проаналізувати рівень компетентності, фаховості й здатності до змін керівників відділень і їхніх заступників, виявити сильні й слабкі управлінські сторони, а також зони розвитку, адже від них значною мірою залежить виконання стратегічно важливих завдань компанії. Насамперед йдеться про покращення якості обслуговування клієнтів у поштових відділеннях, готовність до роботи з чергами в частині їхнього регулювання на щоденній основі, фахове надання традиційних і нових послуг компанії тощо.
 
2-05 Вінниця
 
Нині сучасні компанії, підприємства, організації працюють в умовах жорсткої конкуренції, що може призвести до погіршення мікроклімату в колективах, а надалі — до негативних результатів діяльності структурних підрозділів та підприємства загалом. У таких випадках багато що залежить від керівника, готового до прийняття нестандартних рішень, його гнучкості, здатності налагодити ефективну взаємодію між членами колективу. Насамперед начальники і заступники начальників ВПЗ мають прагнути до спільного досягнення загальних цілей, задоволення потреб клієнтів, формувати зацікавленість співробітників в успішному виконанні поставлених завдань. Аби все це втілювати у життя, тобто ефективно управляти командою, сучасний керівник має вміло поєднувати чотири основні ролі: цивілізованої людини, продуктивного професіонала, підприємця й господаря.
 
2-05 Львів
 
Саме з огляду на розвиток зазначених професійних навичок керівників фахівці Департаменту розвитку мережі та клієнтської підтримки та Департаменту навчання та оцінки персоналу Укрпошти розробили спеціальну програму діагностики знань і вмінь керівників ВПЗ.
 
Тож усі учасники заходу мали виконати такі завдання: розробити презентацію на тему: «Організація роботи відділення та особистий вклад керівника» та взяти участь у інтерактивних вправах: «Збори у відділенні» та «Активні продажі».
 
Наприклад, хочемо поділитися цікавою цитатою з презентації начальника ВПЗ №5 м. Полтави Валентини Негрій:
«Працівники мають чітко усвідомлювати, що передусім ми працюємо на Укрпошту, а вже потім на себе. Ми розуміємо, що кожен Клієнт — це перемога, а Клієнт задоволений — це нагорода. Клієнт рекомендує наш сервіс — це скарб. Клієнт став справжнім другом — це наша мета». З таким підходом до своєї справи високі результати роботи не змусять довго чекати!»
 
2-05 Львів_1
 
Крім того, важливо зазначити, що проведенню діагностики професійних навичок керівників ВПЗ передувала низка заходів, спрямованих на підвищення рівня обслуговування споживачів послуг, а саме: реалізовано пілотний проект у 5-ти ВПЗ Київської міської дирекції з метою виявлення резервів управління непродуктивним часом; упроваджено систему управління якості обслуговування користувачів послуг в м. Києві, Харкові, Одесі, Львові та Дніпрі; проведено навчання більш як 11 тис. виробничого персоналу ВПЗ та організовано регулярне опитування споживачів послуг зв’язку в обласних центрах України на щомісячній основі.
 
Яких саме результатів було досягнуто цією діагностикою, до яких висновків дійшли?
 
Результати діагностики виявилися значно вищими за очікувані. Наприклад, керівники ВПЗ, які стабільно показують високі результати роботи у виконанні планових показників, обслуговуванні користувачів при дотриманні стандартів обслуговування клієнтів, загальній організації роботи відділень та роботі з колективами, відмінно виявили себе і під час виконання тестових завдань!
 
Валентина Дудко, директор Департаменту розвитку мережі та клієнтської підтримки:
«Дуже приємно констатувати, що більшість начальників відділень — це професіонали своєї справи, компетентні фахівці з великим досвідом роботи, активною життєвою позицією, здатні ефективно керувати командами. Усі вони заслуговують на повагу та визнання з боку керівництва Укрпошти. Їхні зусилля, старання і вміння будуть відзначені Грамотами та Подяками. Дякуємо вам, колеги, за вашу працю, наполегливість і професіоналізм! Так тримати!»
 
Проте під час діагностування було виявлено й чимало неприємних фактів. Зокрема, на превеликий жаль, певна кількість керівників ВПЗ показали низький рівень професійної компетентності. Вони поставилися до завдань зі зневагою, дехто навіть взагалі не зміг із ними впоратися, а деякі колеги показово демонстрували свою неготовність до змін, що нині відбуваються в компанії.
 
Крім того, подальший аналіз результатів виконання основних завдань керівниками засвідчив, що багато з них мають проблеми у ввірених колективах, зокрема і в комплектації штату персоналу. Також у цих відділеннях повністю або частково ігноруються стандарти якості обслуговування споживачів послуг, що призводить до невдоволення з боку клієнтів і, як результат, — до невиконання планових показників діяльності. Звичайно, таким керівникам варто буде довести насамперед собі та оточуючим, що вони гідні очолювати сучасні відділення поштового зв’язку, або усвідомити, що ця посада не відповідає їхнім очікуванням і вимогам.
 
Загалом діагностика на відповідність професійним та управлінським навичкам керівників ВПЗ дала змогу виявити основні зони розвитку керівників ВПЗ, зокрема лідерства, управління персоналом, готовності до змін, збільшення продажів, ефективності комунікацій, командоутворення.
 
У зв’язку з цим уже найближчим часом розроблятимуться та проводитимуться навчання, тренінги, активна роз’яснювальна робота на місцях, посттренінговий супровід, моніторинг і, звичайно, підбиття підсумків проведеної роботи. І саме завдяки таким заходам кожен керівник відділення поштового зв’язку зможе, по-перше, оволодіти потрібним багажем знань, а по-друге, застосовуючи їх на практиці, покращити якісні показники роботи своїх колективів.
 
Ірина Красько

Коні, марафонці, Том Хенкс. Як розвивалась експрес-доставка у світі

$
0
0

Історія експрес-доставки у цифрах і фактах
 
До наших часів дійшли дуже цікаві відомості про те, як у різних народів формувалися поштові служби та способи передачі листів на значні відстані. Нині це вважається окремою культурою.
 
Ієрархічна давня цивілізація інків могла контролювати свої масштабні володіння саме завдяки добре налагодженому транспортному сполученню між поселеннями і кур’єрській службі. Дорогами, як правило, пересувалися пішки чи на караванах лам. Через кожні 7 км встановлювався вказівник відстані, а через 20–30 км був пункт для відпочинку мандрівників і караванів. Кур’єри-посланці стояли через кожні 2,5 км маршруту. Завдяки цьому адресати одержували важливу інформацію чи звістку за 5 діб, долаючи 2000 км.
 
Подібне зміг повторити Чингізхан під час завоювання Азії. У нього була чітко налагоджена система неймовірно швидких кур’єрів на конях, які естафетним способом доносили звістки до найвіддаленіших куточків держави.
 
Кур’єрська доставка в Стародавній Римській імперії давала змогу передавати звістки своїм мешканцям не тільки про політичну ситуацію і військові кампанії, а й про страти, судові справи тощо. Посада імператорського кур’єра вважалася почесною і добре оплачувалася.
 
3-03 1 481031-18 Jan 2014 - 05-13_8
 
Для Стародавнього Китаю з його величезними територіями було вкрай необхідно підтримувати поштові сполучення між регіонами впродовж століть. Кур’єрська служба здійснювала доставку спеціальних новинних листів, і це було важливою складовою в управлінні масштабними володіннями.
До наших днів дійшла історія про найлегендарнішого посланця епохи ранньої античності — Філліпіде, який приніс повідомлення про Марафонську битву в Афіни. Він пробіг майже 40 км і помер від виснаження після того, як виконав свій обов’язок. Його подвиг започаткував марафонські перегони.
Утім посланці не завжди були в пошані. В історії багатьох народів є свідчення про ризики кур’єрської роботи — за погані новини можна було поплатитися життям.
 
На Русі в XIII ст. з’явилася перша служба для передачі письмової кореспонденції — ямський розгін. Ця структура проіснувала до другої половини XIX ст. Уже в XVI ст. для підвищення довіри до поштових відправлень та їхньої схоронності ставилися спеціальні відбитки. Ще через століття цю систему було удосконалено: вказувалося прізвище й ім’я відправника, точна дата вручення кореспонденції.
 
3-03 800px-Pony_express
 
Щодо США, то тут перші неофіційні самостійні поштові маршрути з’явилися в Бостоні 1639 р., а поштове сполучення між Бостоном і Нью-Йорком відкрилося в 1672 р. Офіційне визнання поштова служба США одержала у 1692 р., коли король Вільгельм ІІІ видав «патент» на доставку пошти одному англійському дворянину, який прибув в Америку з ексклюзивними правами на створення і експлуатацію поштової служби. До наступного року було прокладено маршрути між Нью-Йорком, Філадельфією, Бостоном і Портсмутом (штат Нью-Гемпшир). Кінні посланці не передавали пошту естафетою, а проїжджали увесь маршрут самостійно. Доставка листа із Нью-Йорка в Бостон коштувала 9 пенсів. До 1707 р. королівський уряд викупив патент назад і в 1711 р. ухвалив закон про заснування королівської пошти.
 
Але найнезвичайнішою кур’єрською компанією ХІХ ст. в Північній Америці була невелика приватна фірма «Pony Express». Це була виключно кінна пошта для доставки кореспонденції між містами Сент-Джозеф (штат Міссурі) і Сакраменто (Каліфорнія). Власники «Pony Express» побудували на шляху завдовжки 3106 км станції через кожні 15–25 км. У цих пунктах кур’єри змінювали коней. Але компанія, яка з’явилася в 1860 р., наступного ж року збанкрутувала через невиправдано великі витрати, появу телеграфу та регулярні бандитські напади.
 
 
 
«Велика четвірка», або Найвідоміші міжнародні служби доставки
 
Розвиток поштових послуг у США дуже вплинув на весь світ. Саме тут з’явилися крупні приватні компанії, які й донині є беззаперечними лідерами на ринку. Аби втримати позиції такої фірми та конкурувати з національними поштовими службами, їм доводиться витрачати багато коштів на розвиток інфраструктури, постійно шукати оптимальні рішення для розв’язання складних завдань, удосконалювати логістику, балансувати з тарифною політикою та пропонувати високоякісний сервіс кінцевим споживачам.
 
У XX ст. у різних країнах з’явилися чотири крупні, відомі на увесь світ міжнародні кур’єрські служби: UPS, TNT, DHL і FedEx. У 1969 р. завдяки їм почала зароджуватися галузь міжнародних експрес-доставок.
 
3-03 1 481031-18 Jan 2014 - 05-13_15
 
UPS (United Parcel Service, Inc.) була заснована в США у 1907 р. Спеціалізується на транспортуванні та логістиці більш ніж у 200 країнах світу, а штат працівників налічує 400 тис. осіб. Крім поштових послуг (якісної та швидкої доставки вантажів), надає послуги консалтингу, управління операціями з цінними паперами, створення мереж доставки. Сьогодні це одна з найбільших світових корпорацій з обігом у $54 млрд.
 
Історія UPS розпочалася з малого, коли на початку XX ст. послуга доставки відправлень стрімко розвивалася. Молодий і спритний Джеймс Кейсі позичив сотню баксів у знайомого для свого маленького бізнесу. Його компанія одержала замовлення телефоном і виконувала спектр доручень: доставка листів, цінних пакетів, багажів та їжі з ресторанів клієнтам у Сієтлі. На відміну від конкурентів фірма Джеймса Кейсі до кожного клієнта знаходила індивідуальний підхід, послуги надавала професійно та ввічливо, забезпечувала цілодобове обслуговування, пропонувала низькі тарифи. Перші кур’єри доставляли посилки пішки, а в 1915 р. у фірми було вже 4 автомобілі та 5 мотоциклів. Це й стало моментом появи фірмового стилю для UPS, щоб відрізнятися від конкурентів.
 
3-03 481031-18 Jan 2014 - 05-13_14
 
Статистика свідчить: щодня через UPS доставляється 14 млн вантажів по всьому світу, а сума цього обігу становить понад 6% ВВП США.
Інформація про кожну посилку зберігається в найбільшій базі даних планети — DB-2. UPS — не лише один із найкрупнійших роботодавців США, а й найбільший корпоративний користувач стільникового зв’язку. Останні 19 років UPS за рейтингом журналу Fortune визнано кращою транспортною компанією США.
 
3-03 1 481031-18 Jan 2014 - 05-13_3
 
FedEx — корпорація, яка надає транспортні послуги у 211 країнах світу і має найбільший авіапарк — понад 600 літаків. Основне спрямування — швидка доставка вантажів (наземна доставка невеликих відправлень, надтермінових вантажів, регіональні експрес-перевезення) і логістичні операції (створення комплексних програмних рішень, управління транспортними потоками та складськими завданнями).
 
Компанія Federal Express заснована Фредеріком Смітом у 1971 р. Він був людиною небідною і мав спадщину в кілька мільйонів доларів. Успіх Фреда в тому, що він розробив чіткий бізнес-план, ризикнув, і втілив його у життя. На той момент ніша швидких вантажоперевезень авіалініями була ще не заповнена, тому купівля перших 33 літаків «Фалькон» мала успіх. Ці пасажирські літаки переробили під перевезення вантажів: прибрали крісла, замість дверей вмонтували вантажні люки, а фюзеляжі розфарбували кольорами компанії (фіолетовим і помаранчевим).
 
3-03 481031-18 Jan 2014 - 05-13_6
 
На шляху розвитку FedEx було чимало перешкод, звідусіль сипалися відмови аеропортів у створенні сортувального вузла, але, на щастя, в рідному місті Мемфісі у FedEx стартував розвиток на базі старих ангарів біля злітної смуги. Донині Мемфіс є найбільшим вузловим центром корпорації.
Цікавим є навіть логотип FedEx, який розробив Ліндон Лідер — завдяки комбінації шрифтів вдалося досягти видимої стрілки між буквами «E» і «х», яка є символом швидкості та точності.
 
3-03
 
Крім того, корпорація вкладала величезні кошти в рекламу. В історії компанії найдовшим рекламним роликом можна вважати кінострічку «Вигнанець» (2000) за участі Тома Хенкса. У ній головний герой є одним із керівників компанії FedEx, а сам фільм насичений не тільки фірмовими кольорами компанії, логотипами, а й пронизаний корпоративною філософією.
 
3-03 481031-18 Jan 2014 - 05-13_1
 
DHL Express — крупна німецька компанія експрес-доставки вантажів, яка з’явилася в 1969 р. (майже одночасно з FedEx). Штаб-квартира компанії розташована в Бонні (Німеччина). Значною перевагою бренда є агресивна політика, завдяки якій вдалося заполонити у 1983–1984 рр. на той час безконкурентний ринок: Радянський Союз, країни Східного блоку, Ірак, Іран, КНР, КНДР, В’єтнам. У 1979 р., задовго до появи штрих-кодів, була реалізована цікава інновація, незважаючи на помилки під час сортування відправлень. Пакувальні мішки відповідного кольору призначалися для окремих маршрутів. DHL також стала першою компанією, яка забезпечувала споживачів сервісом смс-трекінгу для відстеження маршруту. Сьогодні в штаті компанії налічується понад 275 тис. співробітників. Вантажі відправляються в 220 країн. До мережі доставки входить 220 тис. пунктів призначення.
 
3-03 1 Dhl.a300b4.oo-dlz.arp
 
У 2007 р. акціонери компанії Deutsche Post DHL поставили чітке завдання щодо скорочення викидів вуглекислого газу на 30% до 2020 р. Спеціальна програма GoGreen призначена для корпоративних клієнтів і полягає в компенсації завданої шкоди довкіллю під час вантажоперевезень. Цей сервіс постійно удосконалюється, тому кількість CO2-нейтральних вантажів уже обчислюється мільйонами.
 
3-03 481031-18 Jan 2014 - 05-13_10
 
TNT — компанія, заснована Кеном Томасом у 1946 р. в Австралії. Спочатку Кен розвозив вантажі на своєму авто, а вже в 1958 р. мав солідну транспортну компанію Thomas Nationwide Transport чи просто TNT. У 60-х роках бренд виходить на міжнародний ринок (Північна Америка, Бразилія, Нова Зеландія, Європа). До 1980 р. у них з’являється перший власний літак, і з цього часу розпочинається зростання підприємства у сфері експрес-доставок.
 
3-03 1 481031-18 Jan 2014 - 05-13_12
 
З 1996 р. TNT поглинула голландська телекомунікаційна компанія KPN, яка на початку XIX ст. була монополістом поштових послуг у Нідерландах. Сьогодні штаб-квартира розташована в Хофдорпе (Нідерланди). Штат співробітників — понад 83 тис. осіб. Вантажі відправляються у більш як 200 країн світу. Інфраструктура налічує 50 літаків і понад 30 тис. автомобілів.
 
На початку 2012 р. бренд UPS намагався поглинути цю компанію, але угода так і не відбулася. Криза в ЄС дуже сильно вдарила по TNT, тому корпорація змушена була звільняти працівників та істотно скорочувати активи.
 

У ВР зареєстрували законопроект про розширення фінансових послуг Укрпоштою

$
0
0

logo-1
 

Законопроект №6601 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку, внесення якого ініціювали в ПАТ «Укрпошта», зареєстровано групою депутатів 21 червня.
 
Ухвалення цього документу дасть можливість для 35% населення України, які до цього не мали доступу до послуг банків, через Укрпошту отримати сучасні фінансові послуги. Законопроект передбачає розширення спектру фінансових послуг та надання можливості національному поштовому оператору ПАТ «Укрпошта» відкривати поштові рахунки для зарахування пенсій, заробітних плат, грошових допомог, переказів, оплати комунальних послуг, за виключенням можливості кредитування фізичних та юридичних осіб.
 
«Надання Укрпошті права відкривати поштові рахунки розширить доступ до сучасних фінансових послуг. Однак для нас це вирішить ще й інші важливі питання – покращить швидкість обслуговування й можливість подолати черги у відділеннях. Адже клієнту достатньо буде лише доступу до інтернету, щоб оплатити, наприклад, комунальні послуги. Відповідно зменшиться кількість тих, хто приходив у відділення лише за цими послугами. Тобто ми зможемо надавати сучасні послуги. Крім того, це можливість оновити інфраструктуру, зберегти мережу відділень та персонал. Ми не будемо конкурувати із банками, бо 80% нашої мережі знаходиться в селах, де мешкає менше 2 тисяч чоловік, і там не має відділень банків», – відзначив в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський», – відзначив в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.
 
Поштові рахунки – це світова практика. У світі відкрито понад 2 млрд поштових рахунків. Укрпошта сьогодні має 46% доходу від фінансових послуг. Для порівняння в пошті Італії фінансові послуги складають 80% доходу, в інших країнах – 50-60%.
 
За словами керівника Укрпошти від ухвалення цього законопроекту залежить, як далі буде розвиватися Укрпошта. Чи вона отримає кошти на швидкий розвиток підприємства або доведеться урізати витрати.
 
«В останніх рейтингах G-20 по доступу до фінансових послуг Україна посідає місце нижче від Південно-Африканської республіки, за показником “доступність фінансових послуг” Україна займає 116 місце, оскільки 35% населення не мають доступу до фінансових послуг, а мережа відділень банків є лише в 6% населених пунктів і постійно скорочується. Пошта в невеликих населених пунктах – це останнє, що залишається у населення. Ми плануємо надавати майже весь спектр послуг, що і банки, але без кредитування. Якщо Укрпошта не буде надавати фінансові послуги і не відкриватиме рахунки, то ця частина населення найближчі 5 років не отримає такого доступу», – відзначив Ігор Смілянський.
 
За умови дозволу ведення поштових рахунків обіг готівки в державі зменшиться. Нині компанія доставляє готівкою своїм клієнтам близько 125 млрд грн в рік, значна частина коштів повертається Укрпошті у вигляді комунальних платежів та доходів від роздрібної торгівлі в сільських відділеннях.
 
Громадяни отримають базові фінансові послуги – зможуть відкривати депозити, щоб зберігати гроші, оплачувати карткою комунальні та інші послуги, а також матимуть змогу приєднаються до величезного ринку онлайн-торгівлі. Відкриття поштових рахунків Укрпоштою – це 100% доступ до сучасних фінансових послуг за місцем проживання, економія часу та коштів. При цьому і держава скоротить щорічні витрати з держбюджету на сплату комісії Укрпошті за послуги з доставки та виплати пенсій, грошових допомог, субсидій. Також вирішиться питання безпеки, оскільки листоноші менше будуть носити готівку, а це в свою чергу, знизить витрати Укрпошти.

 


Доставка на останній милі: електронна комерція змінює наш ринок

$
0
0

Бурхливий розвиток електронної комерції змінює сегмент бізнес-доставки на останній милі — змушує удосконалювати процеси, вишукувати нові економічні способи доставки продукції клієнтам.
 
Amazon Prime (програма безкоштовної дводенної доставки, розроблена для зручності клієнтів торговельного майданчика) руйнує стереотипи та спонукає до запровадження нововведень. Цей сервіс зростає з 2011 р. на 30% у рік.
 
Логістичні клієнтоцентровані рішення стали стратегічною обов’язковою нормою. Звичайно ж, доставка товарів і послуг приватним споживачам є менш ефективною й дорожчою, ніж доставка до великих корпорацій і компаній.
 
Не вигідно доставляти поодинокі пакети в райони з низькою щільністю населення, до того ж адресат на час доставки не завжди перебуває вдома. Однак клієнти потребують швидких і дешевих доставок.
 
20150316052356-shutterstock-232609255
 
Які ж сучасні тенденції впливають на доставку на останній милі?
 
1. Швидкість виконання замовлення
Споживачі вимагають доставку того самого дня, часом упродовж декількох годин. У зв’язку з цим акцент робиться на матеріально-технічне забезпечення, тобто удосконалення технологій і нарощення темпів обробки.
 
2. Краудсорсінг (залучення людських можливостей для спільного вирішення певних проблем чи втілення проектів)
Для налагодження чіткого функціонування логістики в місті та забезпечення безперебійної роботи з доставки на останній милі залучається венчурний капітал (гроші інвестиційних фондів чи фірм, що спеціалізуються на фінансуванні зростання молодих компаній, звичайно за винагороду у вигляді доходу на акціонерний капітал. Важливе джерело фінансування компаній-початківців або компаній, що перебувають у складних умовах,— так званий «ризиковий» капітал»).
У 2015 р. інвестиції венчурного капіталу в ланцюг поставок і логістики стартапів були у понад чотири рази вищі, ніж у 2014 р. ($1202 млн проти $388 млн), у І кварталі 2016 р. вони становили вже $1750 млн.
 
Такі компанії, як UberRUSH для посилок, Postmates, Deliv і навіть Amazon Flex забезпечують поставки спот-ринку (це ринок негайної поставки валюти) незалежними водіями. Компанії розміщують робочі місця доставки на свої додатки, щоб попередити водіїв про доступні автомобілі. За наявності сильного управління маршрутом дуже легко й ефективно здійснювати доставку. Для водіїв — це зайвий привід додатково заробити, для компанії — забезпечити швидку доставку.
Ці послуги мають географічні обмеження, вони ще не набули масштабного поширення і зазвичай практикуються лише у великих містах.
Венчурні капіталісти зацікавлені в компаніях, заснованих на інформації і технологіях, а не на активах, наприклад, транспортних засобах. Вони орієнтовані на компанії, що використовують аналітику й інформацію, щоб з’ясувати, як спростити роботу, і залучають водіїв із власним автотранспортом, уникаючи обтяжливих виробничих потужностей. У битві будівель і активів з додатками та інформацією переможцем вийде суміш (комбінація) обох.
 
3. Концентрація на візуалізацію
Регіональним і місцевим організаціям доставки останньої милі не обов’язково мати високотехнологічну пропускну здатність, щоб підтвердити доставку й відстежити інформацію. Вона важлива для відстеження пакетів, що затрималися в дорозі або загубилися. Нинішні смартфони дають змогу з допомогою сучасних програм простежити рух відправлень із GPS. Тепер клієнти можуть бачити, де перебуває водій або пакет.
Дуже просто й рентабельно нині можна забезпечити доставку й одержати підпис клієнта в момент доставки. Хоча цей процес ще не стандартизований в усіх напрямах.
 
4. Еволюція поштової служби
Якщо поштова служба не змінюватиметься і не розвиватиметься в інших, крім поштових, сегментах бізнесу, то вона приречена. Слід запроваджувати нетрадиційні доставки, наприклад, доставляти ресторанні страви тощо, що допоможе наростити обсяги і доходи.
 
5. Інсорсинг
Все більше компаній використовують власні або спільні транспортні засоби для доставки останньої милі, зокрема й Amazon. Інсорсинг — це створення власних автономних структурних
одиниць (компаній), що надають спеціалізовані послуги як підрозділам підприємства, так і зовнішнім контрагентам.
Деякі сучасні американські компанії надають власні послуги місцевої доставки, адже у них є свої склади, транспортні засоби і водії для місцевої доставки.
 
Online-Ecommerce-Customer-Small
 
6. Місцеві склади
Amazon відкриває склади в населених пунктах для клієнтів, які потребують миттєвої доставки. Компанія або будує приміщення, або бере в оренду на місці, щоб мати легкий і швидкий доступ до продуктів. Таким чином зменшується транзитний час, і Amazon доставляє замовлення у нечувано надкороткий двогодинний термін. Для мінімального замовлення інші компанії пропонують доставку за 2 дні, і ніяк не можуть наздогнати Амазон. Адже це раніше триденна доставка вважалася швидкою, нині ж сучасний світ потребує значно інтенсивніших темпів.
 
7. Перевізник стає продавцем
Використання великих обсягів даних дає можливість роздрібним продавцям передбачити, чого ще потребує клієнт, що йому може знадобитися, навіть якщо він цього не замовляв. Набирає обертів концепція мобільного складу. Адмін може завантажувати різноманітний інвентар чи товар в автофургони, дозволяючи водію в процесі доставки його пропонувати й реалізувати дорогою.
Таким чином Amazon демонструє клієнтам додаткові продукти, які можна придбати у водія одразу або замовити на майбутнє, а водій особисто приймає й обробляє потенційне додаткове замовлення. Це стосується продуктів харчування, побутових товарів, навіть одягу, фармацевтичних препаратів.
 
8. Інтелектуальна технологія і датчики
На додаток до бажання простого відстеження в процесі доставки клієнти нерідко хочуть відстежувати чутливі до температурних коливань елементи. Вони вмонтовують у свої відправлення різноманітні дистанційні датчики і пристрої моніторингу. Наприклад, фармацевтичні компанії, фірми з виготовлення заморожених продуктів або виробники парфумів хочуть знати температуру і, можливо, рівень вологості на кожному кроці. Це стає галузевим стандартом.
 
Фулфілмент-центри (комплекс складських послуг, що забезпечує обробку замовлень) використовують дані про погоду для планування, щоб додати додаткові пакувальні матеріали для обліку зміни температури. Якщо вони знають, що доставляють певну категорію товарів, які потребують низьких температурних режимів улітку, якщо температура становитиме 40 °C, вони можуть додати додаткові пакети морозильника або сухий лід.
 
9. Доставка з допомогою безпілотних літальних апаратів і роботів
Ці варіанти доставки розроблені й пройшли випробування, але вони ще не в тренді. Проте за ними майбутнє.
Найбільшу частку у вартості доставки формує фізична праця, тобто людський чинник (60% від вартості). Якщо посилки зможуть бути доставлені автономними транспортними засобами або безпілотними літальними апаратами, то це значно змінить умови гри на ринку доставки. Але нині така доставка обмежена. Роботизовану чи безпілотну доставку можна зорганізувати 24 години на добу, однак є певні адміністративні та інші обмеження у високоурбанізованих районах через нормативні й оперативні перешкоди.
 
Роботи-кур’єри уже проходять випробування на міських тротуарах в Сан-Франциско . Проте є один недолік: у разі виникнення проблеми робот потребує супроводу людини. Незабаром автономні транспортні засоби та безпілотні літальні апарати будуть доставляти 78% всіх предметів, традиційна доставка охоплюватиме лише 20%, а ще 2% — припадатиме на кур’єрів на велосипедах.
Сучасні зацікавлені сторони з доставки активно намагаються вдосконалити останню милю для того, щоб іти в ногу з часом і задовольняти високі вимоги споживачів.
 
Дебора Абрамс Каплан, переклад Людмили Бацай

Шукаємо професіоналів!

$
0
0

Центральний апарат управління ПАТ «Укрпошта» оголошує відбір на посаду «Головний бухгалтер» у Чернігівській, Хмельницькій, Волинській, Миколаївській і Рівненській дирекціях


Ключові завдання:
• Формування внутрішньогосподарської та податкової звітності.
• Контроль за веденням бухгалтерського та податкового обліку.
• Участь в автоматизації та централізації облікових процесів.
• Надання інформації у рамках проведення аудиту компанією Big4.
• Виконання окремих завдань головного бухгалтера ПАТ «Укрпошта» з ведення бухгалтерського обліку та формування звітності.

Успішний кандидат має відповідати таким вимогам:
• Вища освіта («Облік та аудит», «Фінанси», «Економіка підприємств»).
• Досвід роботи — від 3-х років на посаді головного бухгалтера, заступника головного бухгалтера (штат компанії — від 500 осіб).
• Знання національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, податкового законодавства та Міжнародних стандартів фінансової звітності буде перевагою.
• Навички використання професійного бухгалтерського ПЗ (програмного забезпечення).
• Навички формування фінансової та податкової звітності великого підприємства із мережею відокремлених структурних підрозділів, а також успішний досвід проходження аудиторських і податкових перевірок.
• Перевагою буде наявність міжнародних дипломів та/або сертифікатів (CAP, DipIFR) у сфері формування фінансової звітності.
• Пунктуальність, цілеспрямованість, стресостійкість, вміння організувати роботу команди.


Укрпошта оголошує відбір на посаду «Керівник Центру операційно-фінансового супроводу» у м. Полтава


Ключові посадові обов’язки:
• Підтримка єдиних стандартів операційного супроводження послуг.
• Контроль якості операційного супроводження в регіоні.
• Щоденне управління операційними підрозділами.
• Визначення типових помилок і шляхів мінімізації операційних ризиків.
• Онлайн-підтримка у вирішенні поточних проблем.
• Упровадження нових підходів до виконання операцій.
• Побудова системи ризик-орієнтованого внутрішнього контролю в автоматичному та ручному режимах.
• Контроль навантаження на працівників і кількості персоналу.
• Збір операційних показників в усіх операційних вертикалях.
• Встановлення та підтримання ефективних комунікацій з відділеннями.

Вимоги до кандидатів:
• Вища освіта.
• Досвід роботи у банківській/фінансовій сфері (бек-офіс, касові операції).
• Знання у сфері операційного супроводження операцій, бухгалтерського обліку.
• Участь у проектах з упровадження нових послуг.
• Бажання постійного удосконалення процесів.
• Готовність до співпраці з технологами, IT, бізнес-підрозділами з питань упровадження нових технологій.
• Користувач ПК: MS Office, PowerPoint, бажано MS Project, Visio.
• Висока працездатність, активність, відповідальність, гарні комунікаційні навички, лідерські якості.


Якщо ви бажаєте взяти участь у відборі на цю посаду, надсилайте резюме із зазначенням бажаного рівня заробітної плати на адресу: dolia-yv@ukrposhta.ua

Графік роботи відділень Укрпошти на День Конституції України

$
0
0

п/п
Найменування Індекс Найменування Адреса Режим роботи
дирекції ВПЗ ВПЗ ВПЗ ВПЗ
1 Вінницька 21004 Вінниця 4 м. Вінниця, цілодобово,
площа Привокзальна, 2 перерва
01:00 – 03:00
2 Вінницька 21005 Вінниця 5 м. Вінниця, 10:00 – 20:00
вул. Зодчих, 2 без перерви
3 Дніпропетровська 49000 Дніпро м. Дніпро, 10:00-15:00
просп. Дмитра Яворницького, 62 без перерви
4 Житомирська 10014 Житомир 14 м. Житомир, 10.00-15.00
вул. Київська, 20 без перерви
5 Запорізька 69005 Запоріжжя 5 м. Запоріжжя, 09:00 – 15:00
просп. Соборний, 133 без перерви
6 Запорізька 69005 Дільниця “Кур’єрська доставка” м. Запоріжжя, 09:00 – 15:00
просп. Соборний, 133 без перерви
7 Івано- Франківська 76018 Івано-Франківськ 18 м. Івано-Франківськ, 09:00-15:00
вул. Січових Стрільців, 13А без перерви
8 Івано- Франківська 77304 Калуш – 4 м. Івано-Франківськ, 09:00-15:00
вул. Л.Українки, 19 без перерви
9 Івано- Франківська 78203 Коломия – 3 м. Івано-Франківськ, 09:00-15:00
вул. Відродження, 47 без перерви
10 Кіровоградська 25006 Кропивницький 6 м. Кропивницький, 10:00 – 15:00
без перерви
вул. Гоголя, 72
11 Луганська 93405 Сєвєродонецьк 5 м. Сєвєродонецьк, 09:00-14:00
просп. Центральний, 58 без перерви
12 Луганська 93120 Лисичанськ 20 м. Лисичанськ, 08:00-14:00
просп. Перемоги, 127 без перерви
13 Луганська 93010 Рубіжне 10 м. Рубіжне, 08:00-14:00
просп. Переможців,12 без перерви
14 Луганська 92905 Кремінна 5 м. Кремінна 08:00-13:00
вул. Тітова, 45 без перерви
15 Луганська 92601 Сватове 1 м. Сватове 08:00-13:00
вул. Привокзальна, 26 без перерви
16 Луганська 92703 Старобільськ 3 м. Старобільськ 08:00-13:00
вул. Слобожанська, 35 без перерви
17 Львівська 79000 Львів – поштамт м. Львів, 09:00 – 15:00
вул. Словацького, 1 без перерви
18 Одеська 65001 Одеса 1 м. Одеса, 10:00 – 15:00
вул. Садова, 10 без перерви
19 Одеська 65001 Дільниця “Кур’єрська доставка” м. Одеса, 10:00 – 15:00
вул. Середньофонтанська, 26 без перерви
20 Рівненська 33028 Рівне 28 м.Рівне, 09:00 – 15:00
вул. Соборна, 56 без перерви
21 Сумська 40030 Суми-30 м. Суми, 09:00 – 14:00
вул. Іллінська, 2 без перерви
22 Тернопільська 46017 Тернопіль 17 м. Тернопіль, 10:00 – 14:00
майдан Привокзальний, 1 без перерви
23 Харківська 61052 Харків 52 м. Харків, 08:00 – 21:00
майдан Привокзальний, 2 без перерви
24 Херсонська 73003 Херсон 3 м. Херсон, 09:00 – 14:00
просп. Ушакова, 41, без перерви
25 Херсонська 73022 Херсон 22 м. Херсон, 08:00 – 20:00
пл.Привокзальна, 1 без перерви
26 Черкаська 18001 Черкаси 1 м. Черкаси, 09:00 – 15:00
вул. Б.Вишневецького, 34 без перерви
27 Чернівецька 58002 Чернівці 2 м. Чернівці, 10:00 – 14:00
вул. Поштова, 6 без перерви
28 Київська міська 01001 Київ 1 м. Київ, 09.00-19.00
вул. Хрещатик, 22 без перерви
29 Київська міська 02002 Київ 2 м. Київ, 10:00 – 15:00
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 16/4 без перерви
30 Київська міська 03031 Київ 31 00:00-24:00
м. Київ, перерва
пл. Вокзальна, 1 14:00 – 15:00,
(Залізничний вокзал) 02:00 – 03:00,
23:30 – 00:10

Укрпошта знижує вартість доставки відправлень у село

$
0
0

ukrposhta-car-548x300pxl

 

З 1 липня Укрпошта знижує тарифи на доставку відправлень у село для продуктів «Укрпошта Експрес» та «Укрпошта Стандарт».
 
Раніше для відправлень в село «Укрпоштою Стандарт» в межах області нараховувалась доплата 6 грн, в межах України – 15 грн. Відтер встановлюється єдина ціна 6 грн. для всієї України.
 
Для відправлень в село «Укрпоштою Експрес» в межах області була доплата 9 грн, в межах України – 30 грн. Відтепер єдина ціна становитиме 9 грн для всієї України.
 
«Дослухаючись до побажань клієнтів та орієнтуючись на їхні потреби, Укрпошта спрощує тарифи на доставку в село і робить їх найдоступнішими на ринку. Ми продовжуватимемо здійснювати доставку в сільські населені пункти за тарифами, які будуть на 30-40% нижчими від тарифів інших операторів. Адже на сьогоднішній день лише Укрпошта здатна доставити відправлення в будь-який, навіть найменший чи найвіддаленіший куток країни», – зазначив в.о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.

 

Перелік послуг у відділеннях Укрпошти, що поновили роботу після кібератаки

$
0
0

Перелік послуг у відділеннях Укрпошти, що поновили роботу після кібератаки.
 
Укрпошта поступово відновлює роботу відділень після кібератаки та перепрошує за тимчасові незручності, викликані неможливістю надавати послуги поштового зв’язку в повному обсязі.
 
У автоматизованих відділеннях Укрпошти, які частково відновили роботу, а також у всіх неавтоматизованих відділеннях надаються у стандартному режимі такі послуги:
– виплата пенсій та соціальної допомоги,
– приймання більшості платежів (за виключенням перерахувань на користь рахунків, відкритих у Держказначействі), при чому можливі певні затримки із перерахуванням цих платежів отримувачам,
– приймання письмової кореспонденції та посилок (без післяплати) (внутрішні та міжнародні, прості та рекомендовані) з попереднім повідомленням про тимчасову неможливість відслідковувати відправлення на сайті Укрпошти.
– видача та приймання готівки з POS-терміналами Райффайзен Банк Аваль та ПриватБанку.
– видача письмової кореспонденції та посилок (включаючи посилки з післяплатою),
– приймання передплати на періодичні друковані видання,
– продаж знаків поштової оплати.
 
З переліком автоматизованих відділень, що надають перелічені послуги можна ознайомитись за посиланням.
Робота із відновлення комп’ютерних систем продовжується, але станом на сьогодні автоматизовані відділення тимчасово не надають послуги з:
– оформлення переказів, кредитів, страхування,
– послугу з переказу коштів «З картки додому»,
– приймання посилок з післяплатою.
 
Обробка та доставка відправлень відбувається за штатним розкладом.
 
Автоматизовані відділення, що поки не відновили роботу, надають наступні послуги:
– видача поштових відправлень (ті, що не потребують приймання післяплати або сплати мита)
– приймання відправлень із передплаченими ЗПО
-виплата пенсій та соціальної допомоги.
 
З приводу інших послуг – відділення працюють у режимі надання консультацій клієнтам та інформування про найближчі відділення поштового зв’язку, які частково відновили роботу і надають ширший перелік послуг.
 
В неавтоматизованих відділення працівники отримали інструкції як надавати послуги на паперових носіях.
 
Наразі наші фахівці працюють над відновленням надання послуг у повному обсязі.
 
Стежте за оновленням новин на сайті Укрпошти та офіційній сторінці компанії у facebook.

 

Звернення в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського до клієнтів

$
0
0

Як вам відомо, на Укрпошту була здійснена кібератака, внаслідок якої частина комп’ютерів та серверного програмного забезпечення підприємства були пошкоджені.
 
Наша команда наполегливо працює над тим, щоб мінімізувати наслідки ситуації, що склалася. Проте, відновлення частини сервісів, які надає Укрпошта, залежить також від наших партнерів – банків, державних установ, програмне забезпечення яких також зазнало вірусного враження.
На сайті ukrposhta.ua, а також через офіційну сторінку компанії у facebook ми будемо постійно інформувати вас про поступове відновлення роботи відділень поштового зв’язку та перелік послуг, які вони надають.
 
Зараз роботу частини автоматизованих відділень зв’язку вже поновлено. Ми відновили міжнародні операції як імпорт, так і експорт.
 
Весь цей час обробка та доставка поштових відправлень здійснювалася своєчасно у звичному порядку.
 
Коротко про стан роботи відділень поштового зв’язку на сьогодні, 29 червня.
 
Автоматизовані відділення поштового зв’язку, які поновили свою роботу, надають такі послуги:
– приймання та видача письмової кореспонденції,
– приймання поштових відправлень (посилок), які не потребують оплати рахунків післяплатою (внутрішні та міжнародні, прості та рекомендовані) з попереднім повідомленням про тимчасову не можливість відслідковувати відправлення на сайті Укрпошти.
– видача поштових відправлень (посилок), включаючи посилки з післяплатою,
– виплата пенсій та соціальної допомоги,
– приймання більшості платежів, за виключенням перерахувань на користь рахунків, відкритих у Держказначействі України. При цьому можливі певні затримки із перерахуванням цих платежів отримувачам,
– видача та приймання готівки з POS-терміналами Райффайзен Банк Аваль та ПриватБанку,
– приймання передплати на періодичні друковані видання,
– продаж знаків поштової оплати (марок).
 
Водночас, інформуємо про те, що можливість відслідковувати шлях поштових відправлень відсутня, але вони оформлюються і відправляються вчасно.
Хочемо вибачитися за те, що через пошкодження комп’ютерної мережі Укрпошта, поки що не вдалося відновити роботу усіх відділень поштового зв’язку.
 
Про перелік відділень поштового зв’язку, які поновили та поновлюють свою діяльність, а також про перелік послуг, які вони надають, у тому числі й про адреси їхнього розташування, можете дізнатися за посиланням.
 
Висловлюємо вдячність усім працівникам підприємства, які працювали вночі та у вихідний, щоб забезпечити відновлення роботи відділень та можливості надання послуг поштового зв’язку.
 
Ми щиро вдячні вам за підтримку. Безсумнівно, що разом ми подолаємо ці тимчасові труднощі!

Ігор Смілянський,
в. о. генерального директора ПАТ “Укрпошта”

Перелік відділень Укрпошти, що поновили роботу після кібератаки (оновлюється)

$
0
0

 

Станом на 15.00 відновлена робота понад 77% автоматизованих відділень поштового зв’язку. Детальніше про послуги, які можна отримати в автоматизованих та неавтоматизованих відділеннях поштового зв’язку, можна дізнатися за посиланням.

 

Область Індекс, найменування ОПЗ Адреса ОПЗ Номер телефону Режим роботи (обідня перерва), год.
Пн-Пт Сб Нд

Вінницька область

Розгорнути

Волинська область

Розгорнути

Дніпропетровська область

Розгорнути

Донецька область

Розгорнути

Житомирська область

Розгорнути

Закарпатська область

Розгорнути

Запорізька область

Розгорнути

Івано-Франківська область

Розгорнути

місто Київ

Розгорнути

Київська область

Розгорнути

Кіровоградська область

Розгорнути

Луганська область

Розгорнути

Львівська область

Розгорнути

Миколаївська область

Розгорнути

Одеська область

Розгорнути

Полтавська область

Розгорнути

Рівненська область

Розгорнути

Сумська область

Розгорнути

Тернопільська область

Розгорнути

Харківська область

Розгорнути

Херсонська область

Розгорнути

Хмельницька область

Розгорнути

Черкаська область

Розгорнути

Чернівецька область

Розгорнути

Чернігівська область

Розгорнути


 

До уваги видавців та передплатників!

$
0
0

peredplata

Як повідомлялося раніше, через кібератаку на ПАТ «Укрпошта» було пошкоджено частину серверного програмного забезпечення, в тому числі бази даних передплатних періодичних видань.
 
Зараз проводяться всі необхідні заходи для відновлення функціонування серверного та іншого обладнання, відповідального за зберігання інформації про прийняту передплату.
 
Зважаючи на серйозність та масштаб проблеми, інформуємо про можливі затримки в обробці передплатної документації та доставці періодичних видань на початку липня поточного року.
Просимо з розумінням поставитися до ситуації. Атуальна інформація про стан справ буде повідомлена додатково.

До уваги філателістів!

$
0
0

У неділю, 2 липня, об 11 годині відбудеться урочисте спецпогашення поштової марки, приуроченої до 85 річниці створення Донецької області.

На поштовій марці зображена картина сучасного українського художника Романа Мініна «Одна дорога» (2010), у якій митець, чия творчість нерозривно пов’язана з темою Донбасу, об’єднав у художній гармонії образи Сходу та Заходу України. На конверті — багатофігурна фризова композиція «Сенс Шахтарської Праці», що зображує нелегку долю та важку працю героїв-робітників рідного краю художника.


List_1576

spec-01

Анонс найближчих випусків знаків поштової оплати та філателістичної продукції

$
0
0

konkursmarky
 

Укрпошта у липні 2017 року планує ввести в обіг:
1. Марку художню «Роалд Хоффманн». Орієнтовна дата введення – 18.07.2017. Тираж – 140 000 пр.
2. Марку художню «Іван Айвазовський. Ялта, 1864». Орієнтовна дата введення – 29.07.2017. Тираж – 140 000 пр.
3. Блок поштовий «Іван Айвазовський». Орієнтовна дата введення – 29.07.2017. Тираж – 36 000 пр.
 
Крім того, планується до випуску така продукція:
1. «Лауреати Нобелівської премії» (2017) (КПД, С6). Тираж – 3 500 пр.
2. «Іван Айвазовський. Острів Іскія» (КПД, С6). Тираж – 2 200 пр.
3. «Іван Айвазовський. 1817-1900» (КПД, С6). Тираж – 2 200 пр.
4. картка для картмаксимума «Іван Айвазовський «Ялта». Тираж – 3 000 пр.
5. «Устим Кармелюк. 230 років від дня народження» (НХК, С6) – тираж 35 000 пр.
 
Точні дати введення ЗПО в обіг буде повідомлено додатково. Стежте за новинами на сайті та в газеті «Поштовий вісник».

Спеціальне погашення “85 років Київській області”

$
0
0

область
 
12 липня 2017 року у відділенні поштового зв’язку Бородянка -1 Київської області відбудеться спеціальне погашення «85 років Київській області. 07801, Бородянка, 12.07.2017».

В Укрпошті стартував проект “Чергам –ні!”

$
0
0

2-04 DSC08623
 
16 червня в Укрпошті стартував пілотний проект «Чергам — Ні», спрямований на підвищення ефективності управління чергами та клієнтськими потоками у відділеннях поштового зв’язку. Про ситуацію з чергами в компанії нині і майбутні перспективи розповів начальник Управління процесами обслуговування Укрпошти — керівник проекту Володимир Заяць.
 
 
Нині Укрпошта велику увагу приділяє покращенню рівня якості клієнтського сервісу та скороченню непродуктивного операційного часу. Саме черги призводять до невдоволення споживачів, які не готові витрачати дорогоцінний час і гроші, очікуючи на обслуговування. Про це свідчать відгуки клієнтів у соціальних мережах, під час телефоного опитування чи на виході з відділення. Основну інформацію про рівень задоволеності послугами і сервісом Укрпошти фахівці компанії одержують і більш традиційними способами: здійснюється детальний аналіз роботи відділень, вимірюється продуктивність праці співробітників на місцях тощо.
 
 
 
 
 
Для покращення рівня клієнтського сервісу вже зроблено чимало, зокрема впроваджено систему управління якістю обслуговування користувачів послуг у м. Києві, Харкові, Одесі, Львові та Дніпрі; з квітня стартувала кампанія телефонного опитування клієнтів щодо якості надання послуг у кожному відділенні Одеси, Харкова, Дніпра і Львова, у Києві — з січня цього року; проведено навчання більш як 11 тис. осіб — представників виробничого персоналу ВПЗ; 1323 міських і центральних ВПЗ переведено на плинний графік роботи без обідньої перерви, а також поступово в усіх відділеннях буде продовжено години роботи — з 18.00 до 20.00.
 
— Володимире Григоровичу, розкажіть детальніше про мету упровадження нового проекту.
 
— Упровадження проекту «Чергам — Ні» має на меті реалізувати кілька взаємопов’язаних цілей:
 
– запровадити у відділеннях поштового зв’язку елементи управління чергами;
– скоротити час обслуговування одного клієнта, а отже, збільшити пропускну здатність операційних вікон;
– зробити послуги більш доступними для споживачів за рахунок переведення відділень поштового зв’язку на графіки роботи без обідніх і технічних перерв.
 
Не секрет, що проблеми з чергами не розв’язуються самостійно, вони потребують управління. Існує чотири основні вимоги до управління чергами.
По-перше, черга має бути зрозумілою і виправданою, тобто відвідувачі мають розуміти, чого вони стоять.
По-друге, черга має рухатися рівномірно. Якщо черга рухається нерівномірно, це викликає у клієнтів занепокоєння і негативні емоції.
По-третє, черга має бути передбачуваною, тобто споживач має більш-менш чітко розуміти, скільки йому доведеться стояти в черзі.
І останній важливий чинник управління чергами — людям просто хочеться, аби черга була справедливою.
 
— Тож як і за рахунок чого змінюватиметься ситуація на краще?
 
Насамперед маємо зробити чергу зрозумілою. Наразі внутрішня навігація у наших відділеннях украй незручна: коли клієнт заходить до приміщення, він, як правило, не розуміє, в яке вікно йому треба звернутися для отримання певної послуги. Тому, використовуючи можливості проектної роботи, прагнемо в 10 київських відділеннях протестувати різні варіанти внутрішньої навігації. Зрозуміло одне: відвідувач, потрапивши до відділення, має одразу бачити, яка послуга і в якому конкретно вікні надається.
 
Для того, щоб черга стала рівномірною та передбачуваною, маємо чітко налагоджувати роботу операторів поштового зв’язку, щоб, за потреби, мати можливість замінити один одного або перерозподілити навантаження з одного операційного вікна на друге (незважаючи на те, який профільний чи пріоритетний напрям обслуговує дане вікно).
 
Наприклад, якщо в одному вікні наразі немає клієнтів, а в сусідньому, де споживачі сплачують комунальні послуги,— велика черга, то вона має бути розподілена між операційними вікнами. При цьому активність має виявляти сам оператор, запрошуючи клієнтів із черги, використовуючи всім відомий принцип «МакДональдса» «Вільна каса». Такий перерозподіл дасть змогу на піку навантаження пришвидшити процес обслуговування.
 
Планується уже найближчим часом протестувати електронну чергу, суть роботи якої проста й ефективна: клієнт за допомогою спеціального пристрою обирає необхідну послугу й одержує талон, де зазначено номер у черзі. Великий плюс електронної черги в тому, що вона дає змогу автоматично розподіляти клієнтські потоки, регулювати кількість операторів, які надають різні послуги, організувати облік і контроль за цими процесами. Недоліки — це її вартість і можливість застосувати тільки у відділеннях із великою кількістю операційних вікон.
 
Крім того, для пришвидшення процесу обслуговування застарілі матричні принтери буде замінено сучасними термопринтерами. Час обслуговування одного клієнта значно скоротиться за рахунок пришвидшення друкування форм і бланків. Так, за нашими оцінками, при оформленні 1 поштового відправлення час друку супровідних документів скоротиться до 30 с.
 
2-04 ЧЕРГИ
 
— Уже проведена величезна робота з покращення клієнтського сервісу компанії, але, за відгуками клієнтів, виявляється, цього замало? Чому?
 
— Клієнтський сервіс неможливо побудувати відразу. Прийнятного рівня сервісу можна досягнути лише завдяки довгій, копіткій та систематичній роботі, спрямованій на реалізацію стратегії, яка включає: систему безупинного навчання, поточного контролю та додержання стандартів обслуговування, підбору кадрів, матеріального заохочення, поведінки, моніторингу потреб клієнтів. Як бачимо, на побудову якісного клієнтського сервісу впливають чимало чинників і велика кількість людей. Наразі ми спостерігаємо лише перші паростки позитивних змін і сподіваємося залучити до удосконалення клієнтського сервісу якомога більше співробітників компанії. Адже, чим більше матимемо однодумців, так званих Агентів змін, тим швидше досягнемо поставлених цілей.
 
— Скільки триватиме процес упровадження проекту і з яких заходів почнеться його реалізація?
 
— Перший етап проекту розраховано упровадити до кінця цього року. Реалізація розпочнеться із таких заходів: активної навчально-роз’яснювальної роботи із працівниками пілотних відділень, переведення відділень на новий, зручніший насамперед для клієнтів графік роботи,— без обідніх і технічних перерв, закріплених у ВПЗ схем роботи, в яких передбачено взаємозамінюваність операційних вікон у період критичних і пікових навантажень (перерозподіл навантаження між вікнами), заміною матричних принтерів на термопринтери.
 
— Скільки відділень буде задіяно у пілоті?
 
— Спочатку у проекті мали взяти участь 500 міських відділень, але вже є намір істотно збільшити кількість відділень.
 
— Чому саме ці відділення? Як відбувався відбір об’єктів для впровадження пілотного проекту?
 
— Тут все просто. Мета — насамперед долучити до проекту найбільші відділення за дохідністю, кількістю операційних вікон і персоналу.
 
— Чи розповсюджуватиметься реалізація проекту на решту відділень і з якою частотою?
 
— Однозначно на досягнутому компанія не зупинятиметься, і вже наступного року, вочевидь, стартуватиме черговий етап проекту. Впевнений, що під час упровадження поточного проекту виникнуть нові ідеї щодо управління чергами, які ми зможемо втілити у життя і в результаті підвищити якість нашого сервісу.
 
— Які зміни очікують на працівників? Як це позначиться на результатах діяльності кожного окремого відділення і підприємства зокрема?
 
— Ми розраховуємо, що більшість наших співробітників, за бажанням, можуть стати Агентами змін, оскільки будуть зацікавлені в покращенні якості сервісу і візьмуть активну участь у реалізації цього проекту. Основна відповідальність в управлінні чергами, звісно, ляже на плечі керівників відділень, особливо на першому етапі. Начальник відділення має зіграти визначальну роль у перерозподілі клієнтських потоків у пікові навантаження, зокрема допомогти операторам швидше адаптуватися до нових методів роботи. Тільки особисте відповідальне ставлення кожного співробітника, задіяного у проекті, дасть змогу вийти як окремому ВПЗ, так і компанії загалом на новий якісний рівень.
 
— Чи можуть працівники заробляти більше?
 
— Будь-які позитивні зміни мають приносити високі результати, зокрема і фінансові. Ми вже говорили, що дуже розраховуємо в рамках пілотного проекту збільшити пропускну здатність операційних вікон, а отже, і продуктивність праці операторів. В умовах відрядної оплати праці цей проект дає змогу обслуговувати більше клієнтів, здійснювати більшу кількість операцій, і в результаті — більше заробляти.
 
— Яких результатів очікуєте від повної реалізації проекту?
— Наша проектна команда переконана: реалізація проекту повною мірою сприятиме, зміцненню іміджу нашої компанії, як підприємства, здатного до змін, конкуренції, що дасть змогу надалі впевнено крокувати вперед. Очікуємо вже восени, реалізувавши заплановане, збільшити пропускну здатність вікон. При цьому їхня кількість не зростатиме. За рахунок цього зможемо істотно зміцнити свої можливості перед сезонним піком. Сподіваємося, що наші співробітники усвідомлять необхідність змін, стануть рушійною силою — Агентами змін — і в результаті допоможуть істотно покращити якість обслуговування.
 
Ірина Красько

Viewing all 1968 articles
Browse latest View live