Про зміни, які очікують Полтавську дирекцію, несподіванки й виклики на новій посаді, а також амбітні плани й те, чого вже вдалося досягти, розповідає переможець відкритого відбору, директор Полтавської філії Андрій Рижов.
— Андрію Миколайовичу, Ви очолили регіональну дирекцію за результатами проведеного відкритого відбору. Чим пояснюєте, чому обрали саме Вас, чи були впевнені у перемозі, коли подавали документи на конкурс?
— Ще з весни 2016 р. з усього потоку новин почав виділяти для себе, що все частіше зустрічаю новини про Укрпошту. ЗМІ писали про зміну керівництва, про якісь скандали, про нову стратегію тощо. Читаючи в Інтернеті про перші успіхи нової команди та коментарі «диванних» експертів, які відкрито зловтішалися, пишучи, що «потрібно дати тихо померти тому, що вже давно неживе», розумів: новій команді випала дуже захоплива справа — будувати нове підприємство! У якийсь момент мені також захотілося долучитися до цього процесу. На той час я займався діяльністю, далекою від послуг Укрпошти: працював у сфері аутсорсингу та розробляв проекти комплексних рішень з управління непрофільними функціями для промислових підприємств. Я знайшов в Інтернеті умови конкурсу, зробив презентацію, додав своє резюме і приїхав до Полтави на конкурс.
Чому обрали саме мене? Мабуть, побачили, що маю достатньо досвіду, знань, а головне — велике бажання бути частиною Команди, яка змінить Укрпошту на сучасну, конкурентну компанію.
— З якою найбільшою несподіванкою зіткнулися, коли вийшли на роботу?
— З фізичною відсутністю великої кількості спеціалістів, особливо технічного напряму, а також керівників відділень поштового зв’язку та їхніх заступників. Тільки в Полтаві 8 із 26 відділень не мали керівників. Уже на другий день своєї роботи довелося вирішувати проблему «раптового» відключення 39 відділень від електропостачання.
— З якими викликами довелося зустрітися?
— Найбільший виклик — це скептицизм багатьох працівників, які як за спиною, так і у вічі говорили, що я прийшов ненадовго. За минулий рік у Полтавській дирекції змінилося три директори, а цього року я вже другий, тому бажання навіть просто виконувати свою роботу було не у всіх.
— Як склалися стосунки з колективом?
— Мені дуже приємно усвідомлювати, в Полтавській дирекції працюють висококласні спеціалісти, захоплені своєю справою. Деякі навіть будь-яку інформацію за своїм напрямом безпомилково цитують напам’ять. Було дуже складно зробити так, щоб вони повірили насамперед у себе, а потім у те, що ми можемо побудувати Команду однодумців, котра виведе Полтавську дирекцію на вищий рівень.
Але мені дуже пощастило, бо ті, хто повірив у себе, в незворотність змін, уже становлять фундамент Команди. Їхній запал, ентузіазм є прикладом для тих, хто ще сумнівається. Для донесення інформації до всіх працівників про наявний економічний стан у Полтавській дирекції, про цілі і стратегію розвитку, а також для розуміння ситуації на місцях ми розробили графік і щотижня зустрічаємося з працівниками відділень у районах області. Ці зустрічі дають чітке уявлення про стан справ у тому чи іншому районі. Листоноші, оператори, керівники ВПЗ розповідають про всі проблеми, які в них накопичилися за декілька років, пропонують зміни, які зможуть покращити роботу та якість обслуговування клієнтів. Ця інформація безцінна, тому що її не дізнаєшся з цифр або звітів.
— Укрпошта сьогодні активно декларує наміри змінюватися. Які зміни очікують Полтавську дирекцію?
— Ми працюємо над тим, щоб донести до всіх, що ми змінюємося на краще, змінюємо набір послуг, тарифи, якість обслуговування. Зустрічаючись з керівниками районів, міст, держустанов чи приватних підприємств, усім ставлю питання: «Чим займається Укрпошта?». Ніхто нічого не згадує, крім відправлення листів, продажу газет та приймання платежів. А відповісти на питання: «Які у нас тарифи?» ніхто не зміг. Тому звернувся з проханням до спеціалістів прес-служби ПАТ «Укрпошта» розробити інформаційну презентацію про процеси, які зараз відбуваються в компанії. Презентуємо її на кожній зустрічі з керівниками тих чи інших підприємств, держустанов, банків, представниками ЗМІ.
— Що вже вдалося реалізувати?
— 16 відділень працюють без обідньої перерви, графік роботи поштамту був з 9.00 до 18.00, а з квітня він уже працює на три години довше — з 8.00 до 20.00.
Розробили проект переносу робочих місць з двоповерхової будівлі цеху оброблення пошти в одноповерхову цеху перевезення пошти. Ці підрозділи наразі розташовані на протилежних кінцях міста. Реалізація цього проекту дасть змогу економити до 1,2 млн грн у рік на холостих пробігах автомобілів, а також підвищить пропускну здатність ЦОПу на 100%.
Розпочали реалізацію проекту з реконструкції ДОПу в Лубнах. Там буде встановлений механічний підйомник та реконструйована частина будівлі.
Розпочали проектні роботи з реконструкції ДОПу в Кременчуці. Із введенням нових магістральних маршрутів з Києва та після реконструкції термін доставки кореспонденції та посилок до адресатів зменшиться на одну добу.
Розробляємо проект відкриття сучасного відділення з обслуговування корпоративних клієнтів у центрі Полтави.
А найголовніше — змінюємо свідомість наших працівників. Ми всі працюємо в Укрпошті. Не в селі, районі, місті, Полтавській дирекції, а в Укрпошті. І кожен з нас має пишатися цим.
— Як би Ви охарактеризували свій стиль управління?
— Мені дуже подобається вислів Конфуція: «Управляти — отже, управляти правильно. Якщо, керуючи, ви будете чинити правильно, то хто насмілиться діяти неправильно?»
Андрій Рижов: «В Полтавській дирекції працюють висококласні спеціалісти, захоплені своєю справою. Їм потрібно повірити в себе!»
Студенти розповідають про свої враження від першої роботи на ДОПП
Укрпошта прагне залучати в компанію молодих фахівців, особливо з профільних навчальних закладів. У червні 560 випускників Державного навчального закладу «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» одержали путівки у самостійне професійне життя.
Привітати випускників зі знаменною подією в їхньому житті, а також вручити подарунки тим, хто 4 місяці проходив практику в Дирекції оброблення та перевезення пошти, завітали представники ПАТ «Укрпошта».
Вітаючи випускників, в. о. генерального директора Укрпошти Ігор Смілянський розповів про трансформацію Укрпошти в сучасну клієнтоорієнтовану компанію. Також наголосив на тому, що від злагодженої роботи колективу залежить вчасна доставка пенсій, кореспонденції, посилок. Ті з випускників, хто був нещодавно на практиці в компанії, уже переконалися в цьому, адже працювали і відповідали за доручену роботу в самому «серці» Укрпошти — ДОПП. Отож у цей урочистий день Ігор Смілянський нагородив Подяками ПАТ «Укрпошта» 8 кращих випускників за значний потенціал та компетентність, невичерпний оптимізм і енергійність, а також ефективну роботу під час проходження практики в ДОПП.
34 випускникам в. о. генерального директора вручив пам’ятні подарунки — фірмові футболки Укрпошти. Ігор Смілянський також відзначив переможців конкурсу «Моя головна пошта країни», проведеного у червні серед випускників. Переможцями конкурсу стали випускниці коледжу: І місце — Анастасія Андрійчук, ІІ — Вікторія Михальченко, ІІІ — Христина Вирук.
Перший заступник генерального директора з операційної діяльності Олександр Перцовський подякував за співпрацю педагогічному колективу коледжу, наголосив, що в Укрпошті майбутнім фахівцям буде де застосувати уміння і навички, а також реалізувати можливості кар’єрного зростання. Та й заробітною платою молоді фахівці будуть умотивовані, оскільки в ДОПП діє відрядна форма оплати праці. Сьогодні всі зацікавлені в тому, аби випускники такого рівня підготовки працювали в компанії.
Випускники, які проходили практику в ДОПП, діляться враженнями:
Владислав Печерний, оператор оброблення інформації та програмного забезпечення (гр. Т-2):
«Усі процеси, які мені доводилося виконувати, я опанував швидко. Працював переважно в першому цеху на сортуванні кореспонденції. Навчився сортувати, сканувати й формувати посили до областей. Мені дуже сподобався колектив, у якому довелося працювати. На молодших курсах я проходив практику на Новій Пошті. Повірте, мені є з чим порівнювати. Якщо пов’язувати життя з поштою, то, звичайно, з Укрпоштою».
Євген Клименко, оператор оброблення інформації та програмного забезпечення (гр. 17-3):
«Я проходив практику в міжнародному цеху ДОПП. На мою думку, виробничі процеси слід удосконалювати. Я займаюся у вільний від навчання час авіамодельним спортом. Разом з батьком багато моделюю. Тому розумію процеси, які можна було б удосконалити. Мені дуже сподобався колектив, у якому я працював».
Андрій Архипенко, оператор оброблення інформації та програмного забезпечення (гр. 17-3):
«Із того, що сподобалося на практиці: навчився працювати в команді, освоїв нові процеси. Мене приємно вразив колектив ДОПП. Я навчився бути відповідальним, дисциплінованим. А що б я змінив? У всіх процесах багато ручної праці. Це потрібно змінювати, навіть зусиллями самих працівників. Чи прийду на роботу в Укрпошту? Швидше за все, що так».
Богдан Дикалов, оператор з оброблення інформації та програмного забезпечення (гр.18-3):
«Мені довелося працювати у міжнародному цеху, його ще називають «міжнародними воротами України». Саме в ньому 90% міжнародної пошти проходить зону митного догляду. Я вчився обробляти міжнародні посилки, бандеролі, дрібні пакети. Для цього вивчив супровідні документи, необхідні для оброблення міжнародної пошти. У майбутньому мені хотілося б працювати в Укрпошті».
Віталій Костоглодов, директор Дирекції оброблення та перевезення пошти:
«Усі 34 випускники коледжу, які проходили практику у ДОПП, виявили себе з найкращого боку. Вони дисципліновані, відповідальні, енергійні, інтелектуально-розвинені, а у нашій справі — це хороші ознаки. Більше того, усі обізнані з комп’ютерною технікою. Швидко засвоїли наші процеси, починаючи з міжнародного цеху, завершуючи цехом сортування пошти і кореспонденції. За чотири місяці їм вдалося засвоїти повний цикл бізнес-процесу виробництва. Нам би дуже хотілося, щоб випускники прийшли до нас працювати. Мені відомо, що семеро з них мають намір повернутися до нас на роботу. Вірю, що вони внесуть у наш консервативний поштовий бізнес нові ідеї і технології. Компанія сьогодні оновлюється і потребує активних молодих людей».
Тетяна Мартинюк
Підписано акт передавання майна до статутного капіталу ПАТ «Укрпошта»
5 липня Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський підписали акт передавання майна до статутного капіталу Публічного акціонерного товариства «Укрпошта», що є правонаступником Українського державного підприємство поштового зв’язку «Укрпошта».
Процес корпоратизації Укрпошти розпочався у листопаді 2015 року та включав у себе декілька етапів, одним з яких, поряд з інвентаризацією, є етап оцінки та передавання майна. Підписання акту передавання є фактично останньою формальністю та завершенням процесу перетворення Укрпошти на акціонерне товариство.
“Фактично, сьогодні ми завершили корпоратизацію. Це означає, що ми запроваджуємо сучасні бізнес-моделі для управління державною компанією. Укрпошта спільно з Міністерством проробила велику роботу, але ще більше – попереду. Укрпошта має стати лідером ринку поштових послуг”, – наголосив Володимир Омелян.
«Укрпошта має статутний фонд, який формується із активів, рухомого та нерухомого майна. Для повноцінного користування власністю акціонерне товариство повинно прийняти її від державного підприємства, якою була Укрпошта до корпоратизації. Після підписання цього документу Укрпошта за згодою з акціонерами, наглядовою радою, а поки вона не сформована – з Міністерством інфраструктури України, може розпоряджатися своїм майном з найбільшою користю – здавати його в оренду, продавати, проводити інші необхідні операції», – зазначив Ігор Смілянський.
Загальна вартість майна, переданого як внесок до статутного фонду ПАТ «Укрпошта», складає 6 518 597 тис. грн.
Увага, Київ! Для вас почав роботу єдиний IT Service Desk
Згодом, до цього ж єдиного Service Desk приєднаються й інші регіони.
Нова марка з роботою сучасного українського художника
2 липня Укрпошта провела урочисте спеціальне погашення марки «Роман Мінін. Одна дорога», випуск якої присвячено 85-ї річниці Донецької області.
Спецпогашення марки відбувалось одночасно у Краматорську за участі в.о. генерального директора Ігоря Смілянського та у Києві за участі першого заступника генерального директора Олександра Перцовського та автора картини Романа Мініна.
“Як показати на марці ювілей Донецької області, коли там йде війна? Ми познайомились з сучасним українським художником Романом Мініним, вихідцем з Донецької області, творчість якого тісно пов’язана з темою Донбасу.
У 2015 році Роман Мінін увійшов в десятку найбільш успіших українських художників за останні 5 років. Його роботу “Генератор донецького метро” купили на аукціоні Sotheby’s за $11 500″, – розповідає Наталія Мухіна.
Більше про Романа Мініна можна почитати за посиланням.
Шукаємо професіоналів!
ПАТ «Укрпошта» оголошує відбір на посаду «Регіональний менеджер із залучення та супроводження ключових клієнтів» у Київській, Харківській, Одеській, Львівській та Дніпропетровській дирекціях.
Ключові завдання:
• Залучення нових та супроводження існуючих ключових клієнтів регіону.
• Cross-sell и Up-sell ключовим клієнтам.
• Формування та ведення клієнтської бази регіону.
• Участь в електронних торгах у якості постачальника послуг на базі інтернет-майданчиків системи закупівлі ProZorro.
• Підготовка та надання звітів, взаємодія з іншими підрозділами підприємства.
Вимоги до кандидатів:
• Вища освіта.
• Досвід роботи у сфері продажів від 3-х років.
• Навички ведення переговорів на високому рівні.
• Комунікативні навички.
• Досвід участі у е-торгах на базі інтернет-майданчиків системи закупівлі ProZorro буде перевагою.
• Уміння працювати в команді, опрацьовувати завдання в стислі терміни.
• Упевнене володіння ПК (зокрема Word, Exel).
Якщо ви бажаєте взяти участь у відборі на цю посаду, надсилайте резюме із зазначенням бажаного рівня заробітної плати на адресу: hr.ukrposhta@gmail.com
До уваги філателістів!
За рік роботи нової команди доходи Укрпошти зросли на 30%
Доходи Укрпошти за всіма показниками операційної діяльності зросли в середньому на 30%. Про це стало відомо під час брифінгу в. о. генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського та Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна.
“Перетворення в акціонерне товариство — це інструмент створення сучасної прозорої системи корпоративного управління, який дасть змогу забезпечити довгострокові стратегічні плани та залучити міжнародну допомогу для розвитку компанії. Процес був проведений у рекордно короткі терміни — протягом 8 місяців. Я підтримую ініціативи Укрпошти і мені приємно працювати з професійною фаховою командою. Наступний етап — створення наглядової ради, яка має працювати якісно, чесно, прозоро та ефективно. Потрібно, щоб до наглядової ради ввійшли компетентні і незаангажовані люди. Головне, щоб у нас були прозорі й рівні правила для всіх гравців ринку поштово-логістичних послуг в Україні і динамічний розвиток ринку. Конкуренція має базуватися на прозорих правилах гри, а не адмістративних важелях. Ми прагнемо підвищення рівня послуг для громадян і покращення умов роботи працівників пошти”,— відзначив Володимир Омелян.
“В Україні не працюють процеси, а працюють люди. Я з цього почав зміни в Укрпошті. Люди мають персонально відповідати за свій напрямок роботи. Тому ми залучили професійний менеджмент, провели відкриті відбори на посади регіональних директорів, навчили 13 тисяч працівників”,— сказав Ігор Смілянський.
Вперше за останні 5 років в Укрпошті придбано 70 нових авто для внутрішніх та магістральних маршрутів, 8 500 комп’ютерів. Це дозволило менеджменту компанії значно покращити показники операційної діяльності.
“Нам складно працювати, але ми будемо робити реформу, вкладати кошти в інфраструктуру і змінювати сервіс. Зараз темпи росту по посилкам становлять 33%, міжнародним відправленням — 34,5%, платежам — 22,2%. Нам потрібні такі темпи росту, щоб продовжувати зміни. Що ще потрібно для успіху — це зміна культури компанії і ми це продовжимо робити”,— відзначив Ігор Смілянський.
Серед перемог нової команди очільник Укрпошти назвав оновлення продуктового ряду послуг — “Укрпошта Стандарт”, “Укрпошта Експрес”, запуск нових продуктів, зокрема “SmartBox”. Обсяги експрес-пересилань з початку 2017 року зросли більше ніж в 10 разів.
Відкрити у PDF
“За стратегією доходи Укрпошти в 2017 році мали скласти 5,5 млрд грн. Зараз ми поставили більш амбітну мету — вже цього року збільшити доходи до 6,4 млрд грн. Тільки за рахунок збільшення обсягів продажу ми зможемо підтримувати темпи розвитку компанії”,— додав Ігор Смілянський.
Укрпошта шукає нові обличчя Головпоштамту у Києві
Укрпошта оголошує конкурс на найкращих операторів відділення у Головпоштамті на Хрещатику!
Колеги! Можливо, ви знаєте тих, хто:
– знає, що таке відмінний сервіс
– бажає долучитись до змін у одній з найбільших компаній України
– може стати новим обличчям головної пошти країни!
Ми чекаємо на резюме: kutsenko-as@ukrposhta.ua.
Контактний телефон: +38 044 323 11 14
Розповідайте про цю пропозицію своїм друзям та знайомим – можливо, саме вони стануть рухомою силою нового, якісно кращого рівня сервісу Укрпошти.
Укрпошта здатна дивувати!
Укрпошта на Одеському кінофестивалі
Укрпошта на Одеському Міжнародному Кінофестивалі!
Одна з найбільших кіноподій року не обійшлась без участі головної пошти країни.
На нашому стенді на фестивалі даруємо можливість гостям відправити листівки своїм близьким та друзям.
І, звичайно, розповідаємо про нові послуги та зміни у компанії!
Укрпошта знижує вартість доставки відправлень у село
З 19 липня Укрпошта знижує тарифи на доставку відправлень у село для продуктів «Укрпошта Експрес» та «Укрпошта Стандарт».
Раніше для відправлень в село «Укрпоштою Стандарт» в межах області нараховувалась доплата 6 грн, в межах України – 15 грн. З 19 липня 2017 року встановлюється єдина ціна – 6 грн. для всієї України.
Для відправлень в село «Укрпоштою Експрес» в межах області була доплата 9 грн, в межах України – 30 грн. З 19 липня 2017 року єдина ціна становитиме 9 грн для всієї України.
«Дослухаючись до побажань клієнтів та орієнтуючись на їхні потреби, Укрпошта спрощує тарифи на доставку в село і робить їх найдоступнішими на ринку. Ми продовжуватимемо здійснювати доставку в сільські населені пункти за тарифами, які будуть на 30-40% нижчими від тарифів інших операторів. Адже на сьогоднішній день лише Укрпошта здатна доставити відправлення в будь-який, навіть найменший чи найвіддаленіший куток країни», – зазначив в.о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.
Типовий день роботи відділення у Яворові
Яку роль відіграє Головна пошта країни у житті яворівчан, які послуги користуються попитом, як поштовики сприймають зміни у компанії та чи до вподоби нові послуги від Укрпошти місцевим мешканцям,— про це наш кореспондент поцікавилася у працівників центрального ВПЗ, розташованого на головній площі м. Яворова Львівської області.
Прикордонне містечко районного значення Яворів славиться визначними пам’ятками культури, архітектури та цікавою історією. Місто — молоде, тому нині активно розвивається. Тут функціонують чимало підприємств як місцевого, так і загальноукраїнського значення, відділення провідних банків України, Нової пошти, Міст Експрес. Точку присутності має й Укрпошта — тут працюють два відділення поштового зв’язку. Як бачимо, конкуренції вдосталь. Тож вирушаю до центрального поштового відділення міста.
Яворів. 11 година ранку. Крокую вулицями у пошуках відділення поштового зв’язку. За словами мешканців, їх у місті лише два. Одне з них розташоване у центральній частині райцентру. Ось туди й вирішила завітати. Площа містечка — майже 24 км2, населення — 15 тис. осіб. Аби з крайньої точки дістатися центру, пішки треба чимчикувати майже 25 хв. Є альтернатива — маршрутки, які курсують містом щопівгодини. Звичайно, автотранспортом не скористалася, хотілося більше розгледіти, вивчити архітектуру міста та частково пройтися там, де, мабуть, часто ходять поштовики. Що вразило? Більшість будівель — це приватні садиби. Всі охайні й заквітчані. Проте інколи до парканів несподівано вискакували неприв’язані собаки, голосно проводжаючи мене вздовж усієї вулиці. Та й автодороги бажають бути кращими, бо вибоїна вибоїну поганяє. Думаю: «Певно, несолодко доводиться нашим листоношам, які чи не щодень мають долати такі перешкоди на шляху до адресатів!»
Але дорогою мене бентежило ще одне запитання: чи вистачає двох відділень, аби повною мірою задовольнити потреби містян?
Ось і відділення Укрпошти. У приміщенні велелюдно. Поштовики завзято працюють. Підходжу до вільного віконечка й чемно запитую (як виявиться далі, розмову повела з начальником відділення Ганною Сприсою): «Чи можна написати статтю про ваше гарне відділення і про людей, які в ньому працюють?» Моє запитання схвилювало Ганну Василівну. Проте поштовики не розгубилися: детально проінспектували мене на кшталт, «хто я, звідки і чому хочу писати про них?». Познайомившись ближче, співробітники пошти повеселішали й почали розповідати про свої буденні справи та цікаві поштові історії.
За словами Ганни Василівни, відділення прибуткове й завжди працює вправно. До речі, без обідньої перерви. І це нікого зі співробітників не бентежить, бо за таким графіком працюють уже давно. «То є життя. Ми маємо підлаштовуватися під потреби клієнтів, а клієнти вже призвичаюються до нас. Такий графік роботи дуже зручний і оптимальний, особливо для споживачів. Бо як же ж ми маємо виконувати план?! Працюючі користувачі, як правило, приходять на пошту в обідню перерву. Їх це влаштовує, а нас — поготів. Ми працюємо заради клієнтів. І це наше кредо»,— зазначила пані Ганна.
Приміщення відділення ошатне, бо кілька років тому було відремонтоване. Черг у відділенні також немає, хоч клієнтів чимало. Найголовніша риса місцевих поштовиків — підтримувати одне одного й допомагати: оператори завжди у тому вікні, де є люди, тому черги у цьому відділенні — рідкість. З’являються вони лише у пікові дні — під час сплати комунальних рахунків. Та й тоді співробітники центрального відділення Яворова з ними оперативно справляються.
Яворівщина — прикордонний регіон: чимало містян, не знаходячи роботи вдома, масово виїжджають за кордон на заробітки. Охочих одержати закордонний чи внутрішній паспорт багато. Тож у відділенні для зручності споживачів передбачено окреме вікно, де вони мають можливість сплатити послуги державної міграційної служби (ДМС), яка орендує у поштовиків приміщення на другому поверсі. Крім того, сплачувати послуги Яворівського райвідділу ДМС вигідно як споживачам, так і поштовикам (планові показники з приймання платежів за І квартал цього року вдалося виконати на 113,6%). До того ж місцеві заробітчани часто висилають зароблені гроші додому. Вони, як правило, користуються послугою «Поштові перекази» від Укрпошти (до плану 195%).
Також вдається тримати високу планку з пересилання посилок (129,3%), письмової кореспонденції (102%), реалізації товарів широкого вжитку (103%) та знаків поштової оплати (102%).
Яворівчани люблять читати, тому періодичні друковані видання завжди знаходять своїх поціновувачів, а поштовики мають змогу вдвічі збільшити доходи від надання послуги з реалізації періодичних друкованих видань уроздріб. Та й із комерційними послугами справи добре йдуть — виконання до плану становить 114,2%.
Щодо нових послуг «Укрпошта Експрес» і «Укрпошта Стандарт», які введено в дію з 1 травня, то у відділенні нині триває активна робота з їхньої популяризації. Проте працівники відділення бідкаються, що такі сучасні та перспективні послуги упроваджено лише зараз, коли конкуренти вже набрали обертів. «Аби ці послуги були введені в дію хоча б на кілька років раніше, то й нині мали б кращу ситуацію. І частину споживачів не втратили б. Звісно, сьогодні досить складно, оскільки наші постійні клієнти вже звикли до традиційних послуг. Тому й надають перевагу саме їм. Про це свідчать і показники за червень. Наприклад, було здійснено відправлень «Укрпошта Експрес» на 2200 гривень, а «Укрпошта Стандарт» — на 100 гривень. І це не дивно, бо до нового споживачі ставляться обережно. Нині й ми, поштовики, звикаємо до нових послуг, і наші клієнти також. Сподіваємося, що найближчим часом ці послуги здобудуть своє заслужене визнання, бо все ж таки значно дешевші, ніж у Нової пошти. А ми докладемо максимум зусиль, аби показники від їхньої реалізації зростали»,— наголошує начальник відділення.
Листоноші. У відділенні працює чотири листоноші. Робота у них не з легких, бо чи не щодня доводиться пішки проходити майже 15 км. Та й місцеві собаки дошкуляють. Був навіть випадок, коли змушені були звертатися до правоохоронних органів, аби вони якось вплинули на цю ситуацію. А ось листоноша Ірина Дубан стверджує, що знаходить спільну мову з усіма, навіть з досить агресивними місцевими тваринами, бо, йдучи на доставну дільницю, завжди запасається смаколиками та бутербродами. «Деякі вже стали справжніми друзями. Частенько чекають на мене. Аби мені не сумно було йти, проводжають»,— з усмішкою розповідає Ірина Іванівна.
У цей момент до розмови приєднується листоноша Галина Засідкевич. Вона повідала не менш цікаву історію, що трапилася з нею та підмінною листоношею, яку вона навчала. «Ви не повірите, але якось ми пішли розносити поштові відправлення з колегою. Вона на той час навчалася. Заходимо у двір, а там пасуться гуси. Колега дуже боялася всіх домашніх тварин, щоб часом не покусали. А я з якогось дива промовляю до гусей: «Фас». Йой, що то було. Вони налетіли на неї і давай бити, кусати. Ледь удвох впоралися з розлюченою гусячою навалою. Я була приголомшена, адже й сама не очікувала, що таке може трапитися. Благо, що минулося без травм. Ось такі у нас трапляються кумедні випадки»,— згадує Галина Ярославівна.
А якщо серйозно, то листоношу в такому містечку знають усі, особливо чекають пенсіонери. Деякі навіть завчасно домовляються про день і час відвідування. «Поки я дійду, двері вже відчинені, а на столі на мене чекають ласощі. Люди в нас привітні й гостинні. Доводиться прилаштовуватися до всіх. Ось, наприклад, є у мене на дільниці пенсіонерка, яка страждає глухотою. Спілкуємося письмово. А є й незрячі. Таким клієнтам намагаємося допомагати: і добре слово мовити, і сплатити комунальні послуги, і купити товари»,— із сумом розповідає Галина Засідкевич.
Важливо, що працівники центрального відділення Яворова оперативно зреагували й на кібератаку: вчасно відімкнули комп’ютери від мережі. Тож програмне забезпечення не постраждало. Лише два дні змушені були надавати послуги вручну. Клієнти не нарікали, а навпаки, поставилися до тимчасових незручностей з розумінням.
Ось такі вони, місцеві поштовики — привітні, ввічливі й працьовиті. Їм вдається сповна задовольняти потреби споживачів. Саме завдяки таким людям творяться великі справи, а прогресивні зміни стають реальністю. Тож зичу колегам терпіння, наснаги, творчих злетів і ввічливих клієнтів.
Ірина Красько
Міністерство інфраструктури відзначило наших працівників на Донбасі
Нещодавно в. о. генерального директора Укрпошти Ігор Смілянський відвідав Донецьку та Луганську дирекції.
Зустрівшись із колективами поштовиків, Ігор Смілянський нагородив Подяками Міністерства інфраструктури України працівників, які з ризиком для життя виконують свої професійні обов’язки на території проведення антитерористичної операції і тривалий час працюють під обстрілами у зонах розмежування, надаючи увесь спектр послуг поштового зв’язку населенню. Вручаючи нагороди, Ігор Смілянський наголосив: «Ви виконуєте свої обов’язки чесно, гідно, і люди вдячні вам за це».
За особисті трудові досягнення у професійній діяльності, особливі заслуги під час виконання службових обов’язків та забезпечення населення послугами поштового зв’язку в умовах, що загрожують життю та здоров’ю працівників, Подяку оголошено:
Лідії Барановській — начальнику ВПЗ Новотроїцьк-центр ЦПЗ №3 Донецької дирекції;
Валентині Бардадим — начальнику ВПЗ Миколаївка ЦПЗ №3 Донецької дирекції;
Олені Браговській — начальнику ЦПЗ №3 Донецької дирекції;
Ользі Георгановій — листоноші 2 класу ВПЗ Новолуганське ЦПЗ №2 Донецької дирекції;
Ваграму Гуляну — директору Дніпропетровської дирекції;
Юрію Карпенку — заступнику директора Донецької дирекції;
Лідії Карпенко — начальнику ВПЗ Гірське Луганської дирекції;
Любові Кізіній — заступнику директора Луганської дирекції;
Ірині Лепіховій — начальнику ВПЗ Авдіївка-2, ЦПЗ №8 Донецької дирекції;
Наталії Литвак — інженеру 1 категорії групи технології послуг ЦПЗ №2 Донецької дирекції;
Валентині Максименко — листоноші 1 класу ВПЗ Галіцинівка ЦПЗ №10 Донецької дирекції;
Олені Побойній — листоноші 1 класу ВПЗ Красногорівка ЦПЗ №10 Донецької дирекції;
Олексію Пушкіну — директору Донецької дирекції;
Віталію Сичову — водію автотранспортних засобів 1 класу Луганської дирекції;
Олегу Сігіді — листоноші із супроводження 1 класу Луганської дирекції;
В’ячеславу Шкрябцю — провідному інженеру групи механізації ЦПЗ №8 Донецької дирекції.
«Масовий кур’єрський забір/доставка» –нова послуга для корпоративних клієнтів
Сучасний ринок поштово-логістичних послуг в Україні вимагає від гравців постійного руху вперед — упровадження нових конкурентоздатних послуг. ПАТ «Укрпошта» в обласних центрах, м. Києві, м. Сєверодонецьку, м. Краматорську та їхніх передмістях (до 10 км) надає нову послугу «Масовий кур’єрський забір або доставка».
Мінімальна кількість відправлень, при якій можна скористатися цією послугою, становить 10 одиниць. Мінімальна кількість продукції, при якій можна скористатися послугою, становить 10 тис. примірників.
Послуга надається лише із використанням автотранспорту, максимальна маса відправлень (продукції) при заборі/доставці становить 1500 кг.
Відправник або адресат (клієнт) може замовити послугу «Масовий кур’єрський забір або доставка» через веб-сайт Укрпошти, оформивши замовлення відповідної форми в електронному вигляді, кол-центр або дільницю кур’єрської доставки, зателефонувавши туди.
Упродовж 1 год після замовлення послуги працівник дільниці кур’єрської доставки має зателефонувати клієнту, узгодити з ним час виконання послуги та уточнити інформацію про: вид замовлення (забір або доставка); адресу забору/доставки (населений пункт, вулиця, будинок, під’їзд, поверх, № квартири чи офісу); найменування відправника/одержувача; контактний телефон відправника/одержувача; кількість відправлень (продукції); перелік відправлень, які необхідно доставити (їх місцезнаходження) — у випадку замовлення на доставку.
Забір/доставка відправлень (продукції) здійснюються лише на 1 поверсі будівлі.
Клієнт несе відповідальність за достовірність наданої ним інформації. Якщо клієнт відмовляється надати повну інформацію про замовлення, зазначену вище, то послуга не надається. У разі надання клієнтом недостовірної інформації ПАТ «Укрпошта» не несе відповідальності за якість надання послуги.
Якщо замовлення надійшло до 12 год, то його виконають того самого дня автомобілем вантажопідйомністю до 400 кг не пізніше 18 год. Якщо загальна вага відправлень (продукції) при заборі/доставці перевищує 400 кг або замовлення надходить після 12 год, тоді воно виконується наступного робочого дня у попередньо погоджений із клієнтом час.
Клієнт за результатами надання послуги одержує від кур’єра розрахунковий документ.
Час роботи кур’єра у відправника не має перевищувати 1 год, за кожні наступні 30 хв простою автомобіля стягується додаткова плата. Якщо клієнт скасовує замовлення за 2 год до узгодженого часу виконання послуги, плата за послугу не стягується.
«Нова послуга «Масовий кур’єрський забір або доставка» значно спростить одержання/відправлення посилок для корпоративних клієнтів компанії, фізичних і юридичних осіб у обласних центрах і передмістях, пришвидшить надання послуг «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт», «Укрпошта SmartBox». Ми постійно дбаємо про зручність, швидкість і доступність наших послуг для клієнтів».
Укрпошта удосконалює послуги «Укрпошта Експрес» та «Укрпошта Стандарт»
У компанії працюють над удосконаленням двох флагманських продуктів — «Укрпошта Експрес» та «Укрпошта Стандарт». Про перспективи розвитку цих послуг розповідає менеджер запуску продукту електронної комерції Петро Галуга.
Ринок електронної комерції — один із найдинамічніших в економіці країни. Щороку кількість посилок, які генерує e-commerce, зростає на 30–50%, тому для Укрпошти як головної пошти країни цей сегмент дуже важливий. Пропонуючи дві послуги — «Укрпошта Експрес» та «Укрпошта Стандарт», наша компанія дає ринку унікальну можливість вибирати між «швидше й дорожче» та «повільніше й дешевше». Це є вагомою конкурентною перевагою, адже такого вибору не дає жоден із операторів.
Які ж додаткові сервіси запропонує Укрпошта для своїх клієнтів? Вже незабаром у представників e-commerce сегменту з’явиться можливість надсилати відправлення з оплатою отримувачем. Спочатку юридичні особи, а згодом і фізичні зможуть відправляти посилки, за пересилання яких платитиме отримувач у момент вручення. Вартість пересилання не включатиметься в ціну товару, тобто Укрпошта переймає загальноприйняту практику, коли корпоративний клієнт не платить компанії за доставку товару наперед, як зараз, а оплата за пересилання відбувається «за фактом отримання». Крім того, удосконалюється отримання комісії за післяплату, яку зможе сплачувати продавець — отримувач післяплати — після її надходження. Це буде додатковий сервіс для юридичних осіб у рамках послуги «Укрпошта Експрес». І для клієнта буде вигідніше платити за реальне надання послуги.
Корпоративні клієнти, які користуються послугою «Укрпошта Експрес», все активніше обмінюються інформацією в автоматичному режимі за допомого АРІ та через Особистий кабінет. АРІ потрібна не лише для зберігання даних наших клієнтів, зручної й швидкої реєстрації відправлень та відстеження їхнього статусу. Ця система збирає статистичні дані, які використовуються для аналізу якості надання послуги, а також ситуації на ринку, тенденцій попиту, його календарних коливань тощо. Можливість віддаленої електронної реєстрації відправлень для юридичних осіб — це значна економія часу. Найактивніше реєструють відправлення на Одещині та Миколаївщині — в цьому заслуга менеджерів та заступників директорів дирекцій з продажу. І там, де така робота ведеться, є й результат.
Аналогічну схему співпраці з клієнтами планується задіяти до кінця ІІІ кварталу для «Укрпошта Стандарт».
Для відправлень «Укрпошта Експрес» на ДОПП та інших сортувальних центрах працюють виділені лінії оброблення. Усі посилки рухаються окремим потоком, вони маркуються і пакуються в окремі мішки й контейнери. І їх, як свідчить статистика, стає все більше.
Укрпошта також приділяє увагу підвищенню якості й швидкості оформлення супровідних документів та ярликів для поштових відправлень, зокрема планується встановити у ВПЗ нове обладнання — оригінальні термопринтери.
Для фізичних осіб і дрібних продавців створюється можливість користування Особистим кабінетом без інтегрування з API.
Ще одна надважлива новація: кілька відправлень на одну адресу будуть оброблятися, реєструватися і пересилатися як одне — згруповане. Для клієнта це зручніше і (головне!) привабливіше за ціною, але з погляду технології — вимагає значного «переналаштування системи». Однак навіть за істотної зміни технологічних процесів і перепідготовки кадрів ці зусилля окупляться стократ, адже збільшиться кількість посилок, і відповідно, зростуть доходи. У ІІ кварталі 97% працівників відділень поштового зв’язку пройшли електронний курс навчання з продажу послуг «Укрпошта Експрес» та «Укрпошта Стандарт», де ознайомилися з перевагам цих послуг, різницею в тарифікації, опанували мовні модулі тощо. Для ширшого ознайомлення клієнтів із новими послугами було проведено велику рекламну роботу: випущено буклети і рекламні флаєри, де були представлені детальні тарифи та переваги «Укрпошта Експрес» та «Укрпошта Стандарт».
Тож нині першочергове завдання Укрпошти — розширювати доступ до зазначених послуг, «розгортатися», тобто підвищувати рівень комп’ютеризації ВПЗ і автоматизації виробничих процесів, удосконалювати програмне забезпечення АРМ ВЗ.
У відділеннях Укрпошти можна буде розрахуватися карткою
Нещодавно на сторінках «Поштового вісника» ми розповідали про прагнення Укрпошти розширити спектр фінансових послуг для громадян та очікування у зв’язку з цим внесення змін до законодавства Верховною Радою України. Незважаючи на потужну кібератаку, якої зазнала Укрпошта, ми продовжуємо впевнено рухатися вперед, працювати над реалізацією давньої мрії споживачів про встановлення у відділеннях поштового зв’язку терміналів для здійснення платежів за допомогою пластикових карток.
Людмила Бацай
Радо повідомляємо читачам, що ми впритул наблизилися до цієї можливості, адже відбувся тендер на процесинг (діяльність зі здійснення платіжних операцій) карток, у якому перемогла компанія «Укркарт». Готуючись до прозорої тендерної процедури, в генеральній дирекції відбулися зустрічі з потенційними учасниками торгів, під час яких детально обговорювалися умови та особливості роботи. Учасниками тендеру стали чотири компанії, за результатами процедури сума тендеру зменшилася вдвічі й Укрпошта одержала фактично найнижчу ціну на еквайринг в Україні. (Еквайринг — це оплата товарів і послуг за допомогою платіжної картки в терміналі. — Ред.).
Артур Муравицький, директор Департаменту фінансового бізнесу Укрпошти:
«Отримання ліцензій від міжнародних платіжних систем і власний еквайринг — це значний крок уперед для нашої компанії, який дасть змогу Укрпошті не тільки приймати платежі клієнтів у сучасний спосіб, а й значно підвищити дохідність компанії. Також це матиме важливий ефект для держави та споживачів, зокрема у віддалених населених пунктах, оскільки вони отримають можливості для проведення операцій із платіжними картками, що значно скоротить готівковий обіг коштів».
Наступний крок — придбання обладнання, тобто встановлення в Укрпошті понад 5 тис. власних терміналів. Передусім їх розміщуватимуть згідно з вимогами чинного законодавства України в поштових відділеннях великих міст із кількістю населення понад 25 тис. осіб, оскільки саме вони мають найбільший потенціал для розрахунків платіжними картками. Термінали компанії виконуватимуть дві основні функції: видачі готівки з карток (як зараз працюють термінали банків-партнерів) та приймання карток до оплати за товари та послуги, які надає Укрпошта. Компанія розраховує встановити власні термінали до кінця 2017 р.
Зі встановленням обладнання юридичні та фізичні особи одержать змогу у відділеннях поштового зв’язку через зручні й надійні інструменти здійснити різноманітні регулярні платежі (оплатити за комунальні послуги, Інтернет, цифрове телебачення тощо), грошові перекази. При цьому власні термінали дають можливість Укрпошті одержати значно більший дохід за видачу готівки, ніж за терміналами банків-партнерів, та змогу істотно економити витрати на приймання платежів картками. Крім того, це є сучасним сервісом, що дозволить нашій компанії залучити нових клієнтів!
Тож нині компанія готує інфраструктуру для надання якісних послуг клієнтам і запрошує банки долучатися на рівних умовах до фінансової співпраці з Укрпоштою.
Кращі відділення Укрпошти за травень
Традиційно підсумовуємо результати конкурсу зі стандартів обслуговування клієнтів «Зірки якості» за травень. У цьому місяці найкращими стали такі колективи:
Київ

1 місце
Колективи відділень міста Києва, що отримають премію 50%
ВПЗ 02167, вул. Милославська, 49
ВПЗ 01019, вул. Шота Руставелі , 25
ВПЗ 03065, вул. Метробудівська, 14/12
ВПЗ 03049, просп. Повітрофлотський, 11
ВПЗ 02034, вул. Радунська, 8/13
2 місце
Колективи відділень міста Києва, що отримають премію 30%
ВПЗ 04050, вул. Мельникова, 6
ВПЗ 02068, вул. Ревуцького, 16А
ВПЗ 04212, вул. Маршала Малиновського , 9
ВПЗ 03048, вул. Пулюя Івана, 5
3 місце
Колективи відділень міста Києва, що отримають премію 10%
ВПЗ 02183, вул. Миколи Кибальчича , 11Б
ВПЗ 02192, бульв. Дарницький, 23
ВПЗ 02081, вул. Здолбунівська, 1
ВПЗ 02100, вул. Будівельників, 32/2
Харків

1 місце
Колективи відділень міста Харкова, що отримають премію 50%
ВПЗ 61003, пров. Подільський,15
ВПЗ 61020, вул. Китаєнка, 1
ВПЗ 61080, просп. Гагаріна, 314 А
2 місце
Колективи відділень міста Харкова, що отримають премію 30%
ВПЗ 61004, вул. Москалівська, 52
ВПЗ 61085, вул. Академіка Проскури, 9Б
ВПЗ 61089, просп. Олександрівський, 113
3 місце
Колективи відділень міста Харкова, що отримають премію 10%
ВПЗ 61091, вул. Харківських Дивізій, 20
ВПЗ 61098, вул. Холодногірська, 7
ВПЗ 61195, вул. Гвардійців-Широнінців,102
Львів

1 місце
Колективи відділень міста Львова, що отримають премію 50%
ВПЗ 79017, вул. Івасюка, 19
ВПЗ 79037, вул. Богдана Хмельницького, 257
2 місце
Колективи відділень міста Львова, що отримають премію 30%
ВПЗ 79018, вул. Городоцька, 151
ВПЗ 79068, вул. Мазепи, 11
3 місце
Колективи відділень міста Львова, що отримають премію 10%
ВПЗ 79011, вул. Івана Франка, 91/93
ВПЗ 79035, вул. Дністерська, 12
Дніпро

1 місце
Колективи відділень міста Дніпра, що отримають премію 50%
ВПЗ 49069, просп. Богдана Хмельницького, 8
ВПЗ 49128, вул. Юрія Кондратюка, 10
ВПЗ 49126, бульв. Слави, 40
2 місце
Колективи відділень міста Дніпра, що отримають премію 30%
ВПЗ 49094, вул. Набережна Перемоги, 44
ВПЗ 49018, вул. Моніторна, 2
ВПЗ 49061, вул. Леоніда Стромцова, 7
ВПЗ 49074, просп. Слобожанський, 121
3 місце
Колективи відділень міста Дніпра, що отримають премію 10%
ВПЗ 49024, вул. Універсальна, 27
ВПЗ 49081, просп. Слобожанський, 3
ВПЗ 49124, вул. Семафорна, 31
Одеса

1 місце
Колективи відділень міста Одеси, що отримають премію 50%
ВПЗ 65072, вул. Іцхака Рабіна, 25
ВПЗ 65123, вул. Марсельська, 44
2 місце
Колективи відділень міста Одеси, що отримають премію 30%
ВПЗ 65120, вул. Базова, 10, пром-
ринок «7 км».
ВПЗ 65023, вул. Новосельського, 69/71
3 місце
Колективи відділень міста Одеси, що отримають премію 10%
ВПЗ 65012, вул. Пантелеймонівська, 5
ВПЗ 65016, вул. Фонтанська дорога, 121
Вітаємо вас, шановні колеги, і дякуємо за сумлінну працю та ваш внесок у розвиток Укрпошти!
Завдяки переможцям ми дізнаємося про цікавинки й отримуємо поради про те, як працювати з нашим клієнтом.
Отже, поговорімо про те, що саме турбує нашого споживача? Після численних досліджень виявилося, що клієнт бажає якісного обслуговування у відділеннях Укрпошти, адже саме це і допомагає створити позитивну атмосферу, незважаючи на те, що у відділенні буває черга.
І ми вдячні тим співробітникам, які доброзичливо працюють з клієнтом, готові допомогти та відповісти на запитання щодо наших послуг і неодноразово були переможцями у конкурсі «Зірки якості».
У зв’язку з цим з червня ми впровадили гідну мотивацію для кращих працівників з обслуговування клієнтів. Представники колективів відділень, що здобули перемогу у кварталі, будуть запрошені до Києва! Для цієї події підготували цікаву та пізнавальну програму: зустріч із генеральним директором, захопливу екскурсію столицею нашої держави та частування. Буде позитивно та весело!
Хто ж потрапить на зустріч із генеральним директором? Представники двох відділень із дирекцій, які неодноразово посідали призові місця за найвищими показниками упродовж кварталу. Отож все дуже просто, достатньо завжди прагнути бути кращими!
Відтепер раз у квартал чекатимемо переможців у Києві. Ми завжди раді вітати та мотивувати вас до продуктивної роботи, кожен ваш високий результат гідно й цікаво заохочувати. Створюймо разом культуру якості обслуговування клієнтів у відділеннях та досягаймо нашої спільної мети.
Через Укрпошту передплачено майже 10 млн газет і журналів
Кількість передплачених періодичних друкованих видань на ІІ півріччя 2017 року склало 94,4% в порівнянні з тиражами аналогічного періоду минулого року.
За підсумками передплатної кампанії ПАТ «Укрпошта» українці передплатили понад 9,6 млн газет і журналів. Зокрема, видань загальнодержавної сфери розповсюдження – понад 5,5 млн примірників або 91,3% в порівнянні з минулим роком. Передплатний тираж місцевих видань (обласних, міських, районних газет і журналів) склав більше 4,1 млн примірників або майже 99% в порівнянні з минулим роком.
Для додаткового залучення клієнтів Укрпошта разом із видавцями проводила «Дні передплатника» та «Дні клієнта», де читачі спілкувалися з представниками Укрпошти та редакцій, могли безкоштовно отримати улюблені видання та взяти участь у розіграші призів. Також проводилися «Декади передплати», упродовж яких можна було передплатити видання за зниженими цінами. Крім того, проводилися благодійні акції – «Передплати пресу для захисника України», «Подаруй дитині радість читання», «Передплати пресу для батьків».
Для збільшення обсягів передплати працівники відділень Укрпошти отримують додаткове матеріальне заохочення. Так, за підсумками передплатної кампанії на рік та півріччя кожному працівнику нараховується 1% від суми прийнятої передплати. Крім цього, щоквартально за оформлення передплати на видання не менше ніж на три місяці додатково нараховується за кожний примірник по 0,40 грн з 1 липня 2017 року та по 0,80 грн з 1 січня 2018 року.
За рейтинговою оцінкою ефективності проведення передплатної кампанії найкраще її провели Чернігівська, Вінницька, Хмельницька, Волинська, Черкаська, Київська обласна, Полтавська, Житомирська, Рівненська та Кіровоградська філії ПАТ “Укрпошта”.
Передплату на друковані видання можна оформити з поточного місяця у будь-якому відділенні Укрпошти.
Зміни у «Новій Пошті» — кадрові та цінові
Відділення Укрпошти на колесах: що, як, чому
З 1 липня в Укрпошті стартував важливий пілотний проект «Сільське відділення», яким передбачено перетворення мережі сільських відділень задля підвищення їхньої ефективності.
Сьогодні у компанії налічується понад 8 тис. сільських відділень. Стан деяких викликає чимало невдоволень і нарікань як з боку клієнтів, так і персоналу. Та й обслуговування у них бажає бути кращим і є радше елементом корпоративної соціальної відповідальності, ніж бізнесу. Більшість відділень — не автоматизовані, без ремонту, погано опалюються або не опалюються взагалі, не можуть надавати повний спектр послуг та ще й працюють неповний тиждень.
Така ситуація з відділеннями — неприйнятна для Укрпошти, яка нині активно розвивається і прагне стати сучасною європейською компанією. Тримати їх на балансі компанії невигідно й недоцільно насамперед фінансово.
Вже з 1 липня Укрпошта запустила новий проект — «Сільське відділення», головною метою якого є трансформація, оптимізація, автоматизація відділень задля зростання їхньої ефективності та максимального задоволення потреб сільських мешканців. Тобто передбачається, що у сільській місцевості частину стаціонарних нерентабельних поштових відділень замінять пересувні ВПЗ. Як це відбуватиметься?
Перший етап реалізації розпочнеться 1 серпня з тестового міні-пілоту, в якому буде задіяне одне діюче пересувне відділення поштового зв’язку ЦПЗ №6 Київської обласної дирекції. Тестування триватиме впродовж 2 місяців. За цей час фахівці компанії детально проаналізують, наскільки доцільне масштабне упровадження проекту та які процеси, передбачені ним, потребують змін чи доопрацювань.
Якщо пілот матиме позитивні результати, вже у IV кварталі цього року розпочнеться другий етап реалізації, в якому буде задіяно дві філії.
Наразі ж триває активна підготовка до запуску міні-пілоту, головною метою якого є тестування в реальному режимі нової бізнес-моделі пересувного відділення.
Що мається на увазі? Сьогодні пересувне поштове відділення призначене швидше для поштового обміну, а не надання послуг. Автомобіль приїжджає до поштового пункту, розвантажує поштові відправлення, які приймає листоноша, і курсує далі за маршрутом. За робочий день він має об’їхати велику кількість населених пунктів. Часу для надання послуг не залишається.
Крім того, під час вимірювання протяжності доставних дільниць, які обслуговують листоноші, було виявлено, що деякі з них не відповідають дійсності. Наприклад, листоноша сіл Копачів і Застугна працює на 0,8 ставки тричі на тиждень і за документами вона проходить 11 км, а фактично — 31 км. Або село Перше Травня: кількість населення — 400 осіб, мешканців обслуговує одна листоноша тричі на тиждень і працює на 0,6 ставки, протяжність дільниці — 15 км. За фактом проживає 993 особи, а протяжність дільниці становить 24 км. І такі випадки непоодинокі. Через це компанія має чимало нарікань з боку листонош.
Тому перед запуском масштабного проекту будуть обов’язково перенормовані доставні дільниці, що дасть змогу справедливо, особливо стосовно листонош, прорахувати їхню зайнятість. Крім того, незабаром буде введено в дію нові чіткі нормативи обслуговування населених пунктів, а саме:
• до 100 осіб — раз на тиждень;
• від 101 до 500 — двічі на тиждень;
• від 501 до 1200 — тричі на тиждень;
• від 1201 і вище — не менше чотирьох разів на тиждень.
За цими нормативами працюватимуть як листоноші, так і пересувні відділення.
У разі позитивних результатів міні-пілотного проекту компанія має намір замінити стаціонарні відділення з низькими обсягами поштових відправлень пересувними відділеннями нового типу. ВАЖЛИВО: йдеться про маленькі населені пункти — села, де проживає менш як 2 тис. осіб. Ті ж відділення, де обсяги дають змогу завантажувати листоношу на повну ставку, й надалі працюватимуть у звичному режимі, але за повної автоматизації, яку планується розпочати уже найближчим часом і завершити до кінця цього року. Комп’ютери для їхнього оснащення вже придбано через сиcтему ProZorro.
Анжела Ніколаєнко, директор Департаменту стратегії та трансформації — керівник проекту:
«За нашими розрахунками, нова модель пересувного відділення сьогодні для компанії більш вигідна, ніж утримання стаціонарних відділень і листонош із низькою зайнятістю. Насамперед вона допоможе підвищити ефективність сільських відділень, адже розрахована на ті села, де протяжність може бути великою, а кількість населення малою. Листоноша у такому випадку змушена долати десятки кілометрів, і при цьому стаціонарне відділення, де вона працює, не має обсягів, а отже, і доходів. Тобто компанія несе великі фінансові збитки. Саме цим проектом ми маємо намір змінити ситуацію й надавати широкий спектр послуг більш ефективно, особливо там, де немає ані приватних банківських установ, ані Ощадбанку. Подальша доля проекту залежить виключно від результатів міні-пілоту, над упровадженням якого ми нині активно працюємо».
Про міні-пілот
Під час міні-пілоту тестуватиметься нова модель пересувного відділення, до зони обслуговування якого буде включено не більше 5–6 сіл, де проживає майже 2,5 тис. осіб. Маршрути складатимуться з доставних дільниць, якими раніше ходила листоноша, що дасть змогу надавати клієнтам увесь спектр поштових послуг, зокрема доставляти адресатам посилки, пенсії, приймати платежі тощо. Нові пересувні відділення будуть повністю автоматизовані: оснащуватимуться ноутбуками з АРМ ВЗ, фіскальними реєстраторами, матричними принтерами, інверторами, 3G-модемами. Обслуговуватимуть споживачів 2 працівники — водій і начальник-оператор.
Таким чином, ми зможемо проаналізувати й протестувати:
• Автоматизацію
Наскільки це зручно і чи скоротиться час процесів у відділенні, оскільки нині начальники стаціонарних відділень витрачають 2,5–3 години на формування реєстру і звіту. Завдяки автоматизації пересувних відділень час формування звіту має скоротитися до півгодини.
• Графік роботи
Пересувні відділення працюватимуть за чітким графіком роботи, про який споживачі знатимуть з оголошення, розміщеного в центрі села, та за новими нормативами доставки.
• Зростання продажів
Можливість чітко відстежувати завантаження товаром, щоденне завантаження залишків в АС «Товарообіг», який раніше здійснювався раз на місяць, а також запровадження для начальників пересувного відділення та товарознавців у ЦПЗ грошової винагороди, рівень якої залежатиме від обсягу продажів (як нині у листонош).
• Зростання платежів і переказів
Збереження обсягів надання фінансових послуг із подальшим зростанням платежів.
Тож очікуємо перших результатів!
Ірина Красько